Ziraat Bankası Emeklilik için kredi veriyor mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında yapılan anlaşma ile emekli olmak isteyenlere kredi imkanı sunulacak. Sigortalılar, 1 Kasım’a kadar aylık 1,55 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler. Kredi taksitleri ise bağlanacak emekli aylıklarından kesilerek ödenecek.

SGK bankalarla anlaştı mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile T.C. Sigortalılar, yapılandırılan sigorta prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son gününe kadar bankadan aylık yüzde 1,55 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler. …

SGK primi eksik banka kredisiyle emekli olabilir mi?

SGK Bağ-Kur prim borcu bulunan sigortalılar, Ziraat Bankası’ndan kredi kullanarak emekli oluyor. Kredi tahsis ücreti alınmayacak olan kredinin taksitleri, hak sahibine bağlanacak emekli maaşı ile karşılanacak.

Hangi bankalar emeklilik için kredi veriyor?

Yapılan anlaşma ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, emeklilik prim borcunu ödemek isteyenlere kredi vererek, emekli olmalarını sağlayacak.

Ziraat Bankası 60 ay vadeli kredi veriyor mu?

Tüm bireysel ihtiyaçlarınızın finansmanında kullanabileceğiniz 60 aya kadar vade imkânına sahip tüketici kredimize hemen başvurun, paranız uygun faiz oranları ve dilediğiniz ödeme seçenekleriyle en kısa sürede cebinizde olsun.

Emeklilere SGK kredi veriyor mu?

SGK ya da BAĞ-KUR’dan emekli olan vatandaşların yanında malulen emekliliği bulunan kişiler de kredi imkânından faydalanabiliyor. Bu haklardan yararlanmak için talep edilen şartları taşıyan vatandaşlar, kredilerini çekebiliyor.

Emeklilik Kredisi kimler alabilir?

Emeklilik yaşı gelmiş ancak prim borcu bulunan pek çok çalışan 36 ay vadeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emeklilik kredisi ile emekli olma fırsatı elde edecek.

SSK yurtdisi borclanma hangi banka kredi veriyor?

Yurtdışı borçlanması için kredi veren bankalar 2019 paketlerinde Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası bulunuyor. Bankaların sigortalıların, yurtdışında yaşadıkları süreler değil, çalışma süreleri iş süresi olarak belirlenmekte ve sigorta birimleri bu kapsamda değerlendirilmektedir.