Yurt dışından gelen aramalarda aranan kişi ücret öder mi?

Türkiye’den Yurt Dışını Arama Türkiye’deyken yurt dışından arandığımda ücretlendirilir miyim? Hayır, Türkiye’deyken yurt dışından arandığınızda ücretlendirilmezsiniz.

Türk Telekom dakika başı kaç TL?

Standart Tarife ile yurtiçi her yöne dakikası 68,69 Kr konuşun, üstelik aylık Telsiz Kullanım Ücreti de TT Mobil tarafından adınıza ödensin! 28.07

Standart Hat nedir?

Standart Hat, tüm vergiler dahil, ayda 36,62 TL’ye konuşma imkanı sunar.

Yurtdışı telefon görüşmesi nasıl yapılır?

Yurt Dışını Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu-aradığınız ülke kodu-aradığınız şebeke kodu-numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

Whatsapptan yurt dışını aramak paralı mı?

ÜCRETSİZ YURT DIŞI ARAMASI Kullanıcılar artık neredeyse tüm şehir meydanlarında bulunan ücretsiz Wi-Fi’lere bağlanarak WhatsApp üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde yurt dışı araması yapma imkanı buluyor.

Yurtdışı aramak ne kadar?

Standart Uluslararası Arama ve SMS Fiyatları

Sabit Hat (TL/dk.) Mobil Hat (TL/dk.)
Avrupa 0,61 2,24
Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kuzey Amerika* 1,58 2,55
Orta Doğu 2,80 2,80
Diğer 3,47 3,47

Türk Telekom paket kaç lira?

Hangi Paket? Paket Geçerlilik Süresi Nedir? Ne Öderim?
Fırsat 2GB Paketi 30 Gün 22 TL / Ay
Fırsat 5GB Paketi 30 Gün 28 TL / Ay
Fırsat 10GB Paketi 30 Gün 32 TL / Ay

Türk Telekom internet aşım ücreti ne kadar?

Bir fatura dönemi içerisinde tarife kapsamında internet paket aşım ücreti olarak maksimum 45TL ücret yansıtılacak, bu ücrete ulaşan müşterilerin internet erişimi fatura dönemi sonuna kadar durdurulacak ve ek ücretlendirme yapılmayacaktır.

Standart hat PSTN nedir?

PSTN yani Public Switched Telephone Network (Türkçe:Genel aktarmalı telefon şebekesi)’dir. PSTN genellikle ITU-T tarafından hazırlanmış olan standartlara göre hizmet vermektedir ve adres olarak da telefon numaraları olarak bildiğimiz, E.163-E.164 adreslerini kullanır.

Türk Telekom sade hat nedir?

Paket Özellikleri Akşam 7′ den Sabah 7′ ye şehir içi, şehirler arası, 444 ve 3 haneli numaralar ile ayda 3.000 dakika bedava konuşma tarifenize dahildir. Şehir içi ve şehirler arası aramalar dakikası 26 Kuruş üzerinden ücretlendirilir. Paket ücreti, tüm vergiler dahil, aylık 35,60 TL’dir.

Yurtdışı araması nasıl açılır?

Hattınızı ULUS AC yazıp 7000’e kısa mesaj göndererek uluslararası aramalara açabilirsiniz. Hattınızı Yurtdısı Aramalarına Kapama: Hattınızı uluslararası aramalara kapatmak içinse ULUS KAPAT yazıp 7000’e gönderebilirsiniz.

Yurt dışından Türkiyeyi nasıl ararım?

Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir.