Yunanistan çifte vatandaşlık kabul ediyor mu?

Yunanistan milliyet yasası jus sanguinis ilkesine dayanmaktadır. Yunan vatandaşlığı, kan bağıyla veya vatandaşlık yoluyla edinilebilir. Yunan yasaları çifte vatandaşlığa izin vermektedir. Bir Yunan vatandaşı aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşıdır ve bu nedenle diğer AB vatandaşları ile aynı haklara sahiptir.

Yunanistan seyahat serbest mi?

Yunanistan ülkemize yönelik seyahat kısıtlamalarını bugün (5 Ağustos) itibarıyla büyük ölçüde kaldırmıştır: – Ülkemizde mukim vatandaşlarımızın Yunanistan’a havayoluyla seyahatlerde herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır.

Yunanistan vatandaşlığı ile hangi ülkelere gidilir?

Vizesiz seyahat, Almanya, Fransa, İtalya, Lüksemburg ve Hollanda da dahil olmak üzere giderek büyümekte olan bir ülke listesini kapsamaktadır.

Yunanistan vatandaşı turist olarak türkiyede ne kadar kalabilir?

Yunanistan Vatandaşları için Türkiye vize Şartları Umuma Mahsus Pasaport hamili Yunanistan vatandaşları 90 gün süreyle vizeden muaftır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport hamili Yunanistan vatandaşları için de 90 gün vize muafiyeti bulunmaktadır.

Kimler Yunan vatandaşı olabilir?

Yunanistan’da 5 yıldır yaşayan ebeveynlerin çocukları doğuştan Yunan vatandaşı oluyor. Etnik kökeninin Yunan olduğunu kanıtlayan bireylere de, Yunanistan tarafından vatandaşlık hakkı veriliyor. Yunanistan’da doğmuş olmak. Yunanistan’a, minimum 300.000 Euro ile sermaye yatırım yapma yoluyla oturum izni almak.

Nasıl Yunan vatandaşı olurum?

Yunanistan Vatandaşlığı Başvuru Şartları Nelerdir?

 1. 18 yaşında veya daha büyük olmak.
 2. Yeterli derecede Yunanca bilmek ve Yunan kültürüne adapte olmuş olmak.
 3. 7 yıl boyunca Yunanistan’da yasal yollardan ikamet etmiş olmak veya Yunanistan’da 250.000 Euro değerinde gayrimenkul sahibi olmak.

Yunanistan gidiş açık mı?

2020 Mart ayından bu yana kapalı olan Yunanistan-Türkiye sınırı alınan yeni bir karar ile tekrar açıldığı duyuruldu. 2020 Mart ayından bu yana kapalı olan Yunanistan-Türkiye sınırı açıldı.

Yunanistan Türkiye seyahat yasağı kalktı mı?

Yunanistan’ın ülkemize yönelik seyahat kısıtlamaları 05.08

Yunanistan vatandaşı olmak kaç para?

Yunanistan vatandaşlık başvurusu ücreti kişi başı 700 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan vatandaşlık başvuru süresi (2 ay) ve diğer giderler (biyometrik fotoğraf çekimi vb.) de göz önüne alındığında toplam başvuru ücreti 700-1000 Euro civarındadır.

Türkiye pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?

Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkeler

 • Antigua ve Barbuda.
 • Arjantin.
 • Arnavutluk.
 • Azerbaycan.
 • Bahamalar.
 • Bahreyn.
 • Barbados.
 • Beyaz Rusya.

Yunanistan sınır kapıları ne zaman açılacak?

Yunanistan Sivil Havacılık Servisi, yayınladığı yeni NOTAM ile mevcut kısıtlamaların 5 Ağustos 2021 Perşembe günü itibariyle Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin verdi. Karar resmi gazetede yayımlandı.