YÖK Destek Bursu 2021 hangi bölümlere veriliyor?

YÖK Destek Bursu Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Gıda Teknolojisi, Tarımsal Biyoteknoloji, Hayvansal Üretim ve Teknolojileri, Jeofizik Mühendisliği, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri, Veteriner, Maden Mühendisliği başta olmak üzere çok sayıda bölümü tercih edecek öğrencilere verilecektir.

4 yıllık öğrenim kredisi ne zaman bitiyor?

Peki ama KYK bursu ne zaman biter? KYK bursu ne zaman biter? KYK bursu veya KYK kredisi alan öğrenciler ilgili bölümün normal eğitim süresini tamamladıkları senenin Haziran ayında son ödemelerini alırlar. Özetle KYK burs ve öğrenim kredisi ödemeleri ekim ayında başlar, haziran ayında burs ve kredi ödemesi sona erer.

YÖK destek bursu nedir?

Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2021 yılı için aylık 850 TL …

YÖK burs kaç ay verilir?

Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 12 ay boyunca “YÖK Destek …

Burslar ne zaman bitiyor?

Son sınıf öğrencilerine burs/kredi ödemeleri haziran ayında sona erer.

KYK bursu ne zaman kesilir?

Bir öğrencinin 4 yıl tamamladıktan sonra mezun olmadığı durumlarda, okulu 5 veya 6.yıla uzasa da 4. yıl sonunda bursu kesilmektedir. Yani bir öğrencinin alacağı burs süresi okulun normal süresi ile ilişkilidir. Bir tıp öğrencisi en fazla 60 ay burs alırken 4 yıllık okuyan bir mühendislik öğrencisi 48 ay almaktadır.

YÖK destek bursu kimlere verilir?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı YÖK tarafından, 2016-2017 eğitim öğretim yılından beri ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimi ve refahı için önemli olan alanlara öncelik tanımak suretiyle belli lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen öğrencilere “YÖK Destek Bursu” verilmekte.

YÖK destek bursu için nereye başvurulur?

YÖK Bursu ön koşullarını sağlayan öğrenciler, kayıt yaptırdığı üniversite rektörlüklerine başvurmaları ile gerçekleşmektedir.