Yeni ehliyet alan araba kiralayabilir mi?

Oto kiralama sözleşmesinde en az iki yıllık ehliyet gerektiğinden stajyer ehliyet ile araç kiralamak olanaksızdır.

Hasar Sorumluluk Güvencesi Cdw nedir?

Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW) : Kaza durumunda diğer araçta meydana gelecek maddi hasar ve kayıpları Genel Güvence Koşulları kapsamında karşılamaktadır. Kiralama bedeline dahildir. Herhangi bir kazaya bağlı olmaksızın oluşan Lastik Cam ve Far hasarları bu sigorta kapsamında değildir.

Ehliyet aldıktan ne kadar süre sonra araba kiralanır?

Araç Kiralamak için Ehliyet Süresi Şartı Bu kurallardan ilki kaç yıllık ehliyet sahibi olduğunuz. Firmalar; ekonomik, orta ya da üst sınıfa sahip araç kiralamayı talep edenler için en az 2 yıllık ehliyet sahibi olma şartını koyuyor. Daha üst model, lüks araç modellerinde ise bu süre 3 yıla çıkıyor.

19 yaşında araba kiralanır mı?

Yani 19-21 yaş aralığında ve ehliyeti 1 yılı doldurmuş olan kişiler genç sürücü ücreti ödeyerek oto kiralama yapabilirler. Bu ücreti ödemek istemeyen kişilerinde 21 yaşından büyük olması ve en az bir yıllık ehliyet sahibi olması gerekir.

Araç kiralama yaşı neden 21?

Ekonomi segmentinde bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.

Araç kiralama ek sürücü nedir?

Ek sürücü; aracı kiralayan kişi dışında aracı kullanacak biri veya birileri var ise satın alınmak zorundadır. Bir araç için en fazla 5 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir.

Hertz Super cover nedir?

Super Cover (SCDW) : Hertz tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlar kiracı beyanı ile onarılarak güvence altına alınır. Bu güvence kapsamı ekonomik segmentler için 650 TL, üst segmentler için 1000 TL’dir. Rapor tutturulamayan durumlar bu güvence ile koruma altına alınabilir.