Yapılandırma 2021 ilk taksit ne zaman?

Kanunda öngörülen peşin ve birinci taksit ödemeleri için son gün, 31 Ekim 2021 tarihi hafta sonu tatiline rastladığından 1 Kasım Pazartesi mesai bitimi olarak belirlendi. İkinci taksit ise 30 Kasım’a kadar ödenecek. Yapılandırma imkanının bozulmaması için ilk iki taksidin mutlaka zamanında ödenmesi gerekiyor.

Yapılandırma ödemesi ne zaman başlıyor?

Yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi de (peşin ödeme süresi dahil) Cumhurbaşkanı Kararı ile 1 ay uzatıldı. Buna göre, vergi dairelerine başvuran ve borçları yapılandırılan mükelleflerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih etmişlerse en geç 1 Kasım 2021 Pazartesi yapmaları gerekiyor.

Gecikmiş motorlu taşıtlar vergisi nereye ödenir?

Vergi borçları; vergi daireleri, İnteraktif Vergi Dairesi, E devlet, banka şubeleri ve dijital bankacılık kanallarından ödenebiliyor. Günü geçmiş vergi borçlarını ise vergi daireleri, İnteraktif Vergi Dairesi ve ya E devlet üzerinden ödeyebilirsiniz.

Trafik cezası yapılandırma ilk taksit ne zaman?

Bu kapsamda 30 Nisan 2021 tarihi ve bu tarihten önceki dönemlere ait kesinleşmiş vergi borçlarınız, MTV ve Trafik Cezası borçlarınız, harç ve vergi cezaları ile ecrimisil , öğrenim ve katkı kredisi, maden devlet hakkı, yiyecek bedeli askerlik, karayolu taşıma, otoyollar ve köprülerden geçiş ihlali gibi idari para …

PTT motorlu taşıt vergisi alıyor mu?

Ayrıca anlaşmalı bankaların banka ya da kredi kartları ile: Şubelerden/alternatif ödeme kanallarından (internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık vb.), PTT şubelerinden, Tüm vergi dairelerinden ödeyebilirsiniz.

Vadesi geçmiş vergi borcu nereye ödenir?

Vergi borcu ödeme işlemi vergi dairelerine, yetkili bankalara, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) uygulaması üzerinden ya da PTT aracılığı ile banka ve kredi kartları ile yapılacak.

Emlak vergisi ne zaman ödenir?

Bina, arazi ve arsalar için her yıl düzenli olarak emlak vergisi verilmek zorundadır. Emlak vergisinde ilk taksit mayıs ayı içerisinde, ikinci taksit ise kasım ayında ödeniyor. Mayıs ayı taksitleri için ise son günler yaşanıyor.