Western Union ile para almak için hangi bilgiler gerekli?

Paranızı almak için lütfen aşağıda yer alanları yanınızda bulundurun: Göndericinin tam adı (yani birinci, ikinci adı ve soyadı). Paranın gönderilmiş olduğu ülke. Takip numarası ( MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası)

E devlet şifresi bankaya verilir mi?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) uzmanları, bu uygulamanın usulsüz olduğunu belirterek, “e-devlet şifresi kişiye özeldir. Hiçbir banka bunu isteyemez, bize mutlaka bildirin” uyarısında bulundu.

Western Union dan gelen para nasıl çekilir?

Para Transferi Kontrol Numaranızı (MTCN**), gönderici ülkeyi ve ödeme tutarını hazırlayıp paranızı almak istediğiniz yolu seçin:

 1. Temsilci. Yakınınızdaki Western Union® temsilci noktasına gitmeniz, transfer ayrıntılarını vermeniz gerekir; temsilci size paranızı ödeyecektir.
 2. İnternet bankacılığı
 3. ATM.
 4. Mobil.

Western Union para alınmazsa ne olur?

Yasaların imkân tanıması halinde, BPN ve Western Union gönderim tarihinden itibaren bir yıl içerisinde alınmayan para transferlerinden idari ücret kesebilir.

Western Union para gönderme hangi bankalar?

Western Union Anlaşmalı Bankalar

 • Akbank.
 • Albaraka Türk.
 • BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri.
 • Fibabanka.
 • QNB Finansbank.
 • Garanti BBVA.
 • PTT.
 • Şekerbank.

Kredi çekerken e-devlet şifresi neden istenir?

Kredi talebinin kefilsiz ve hızlı bir şekilde karşılanması gerekçesiyle “e-devlet” şifresini talep eden bankalar, buradan müşterinin özel bilgilerine ulaşabiliyor. Hatta aile bireylerinin kimlik bilgilerine de ulaşarak hesap açıp, kart çıkarıyorlar.

Ziraat Bankası E-Devlet’e nasıl girilir?

e-Devlet sitesinde www.turkiye.gov.tr sisteme giriş / İnternet Bankacılığı sekmesinden “Ziraat Katılım” ikonu tıklanarak Ziraat Katılım İnternet Şubesi login ekranlarından müşterilerimiz, güvenli girişi (Müşteri Numarası – İnternet Şube Şifresi – SMS Doğrulama) sonrası otomatik olarak e-Devlet sitesindeki kendi …

Western Union gelen para hangi bankadan alabilirim?

Western Union, ülkemiz de PTT Bank, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Fibabanka, Şeker Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinde hizmet vermektedir. Ayrıca bazı bankalar için şubelere gitmeye bile gerek yoktur. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden de bu işlem rahatlıkla yapılmaktadır.

Western Union ile gönderilen para kaç gün bekler?

Ertesi Gün/2 Gün para transferi hizmeti azami tamamlanma süresi, aşağıda belirtilen Madde 3 ve 5 hükümlerine tabi olarak, sırası ile 24 ve 48 saattir. Hesap bazlı para transferlerinin ulaşması, aşağıda belirtilen Madde 3 ve 5 hükümlerine tabi olarak, genellikle en fazla 3 iş günü sürmektedir.