Vergi borcu yoktur yazısı hangi durumlarda istenir?

Devletin vadesi geçmiş vergi alacaklarının devletin birey ve kurumlara olan borçlarına mahsup edilmesi adına kamu idarelerince hak sahiplerine bazı ödemelerin yapılmasında bu kişilerin vadesi geçmiş vergi borcu olmadığına dair belge sunmaları istenir.

Internetten vergi borcu yoktur yazısı nasıl alınır?

Açılan sayfada sağ üst köşede yer alan “İnternet vergi Dairesi” butonuna tıklayın. “Kullanıcı Girişi” bölümünün altında yer alan “Dilekçeler” bölümünden “Yeni Dilekçe” butonunu tıklayın. Daha sonra açılan ekrandan “Borcu Yoktur” seçeneğini işaretleyin.

Borcu Yoktur Yazısı kimlere verilir?

Vergi mükellefi gerçek ve tüzel kişiler için vergi borcu yoktur yazısı yalnızca bağlı olunan vergi dairesinden alınabilir. Vergi mükellefi olmayan kişiler ise herhangi bir vergi dairesine başvurarak vergi borcu yoktur yazısı alabilir.

Vergi borcu yoktur kağıdı nereden alınır?

Vergi borcu yoktur yazısını almak için vergi mükellefi olan kişi bağlı bulunduğu vergi dairesine başvuruda bulunarak bu yazıyı temin edebilmektedir.

Araç borcu yoktur belgesi nereden alınır?

Borcu Yoktur ve Mükellefiyet Yazıları Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Sitesinden alınabilecek.

Vergi borcu olmadığına dair belge nereden alınır?

E devlet vergi borcu yoktur yazısı nasıl alınır?

İnternet üzerinden e-devlet sitesine giriş yaparak, şifreyle ve kimlik numarasıyla giriş yapılmalıdır. E-devlet sitesinin arama yerine SGK borcu yoktur yazısı yazılarak arama yapılmalıdır. Yapılan arama sonucu ekrana çıkan başlığa tıklayarak, kolayca SGK borcu yoktur yazısına ulaşılabilir.

Vergi Dairesinden borcu yoktur yazısı nasıl alınır?

Öncelikle (https://www.gib.gov.tr) internet adresinden giriş yapılır. Açılan sayfada sağ üst köşede yer alan “İnternet vergi Dairesi” butonuna tıklayın. “Kullanıcı Girişi” bölümünün altında yer alan “Dilekçeler” bölümünden “Yeni Dilekçe” butonunu tıklayın.