Vb kelimesi ne anlama gelir?

“vb.” kısaltması, “ve benzeri, ve bunun gibi, ve başkaları” anlamlarını taşır. Genellikle örnek verme amaçlı kullanılır.

Vs vb ne demek?

Türkçede et cetera veya, etc. yerine vs., vb., vd. kullanılır, ki sözcük olarak karşılıkları, vs: “vesaire”, vb: “ve benzeri”, vd: “ve diğerleri” dir. İngilizcede vs. veya vb. kısaltmaları yerine et cetera sözünün kısaltması olan etc. kullanılır ve her zaman önünde bir virgül, sonunda bir nokta bulunmalıdır.

Almancada vb neyin kısaltması?

“ve benzeri (v.b.)” Almanca çeviri ve benzeri (v.b.) {zam.} und ähnliche (u.ä.)

Vs anlamı ne?

biri ingilizcede “karşı” anlamındaki versus’un kısaltması iken diğeri türkçe vesaire nin kısaltmasıdır. biri karşılıklı olan iki şeyin arasına diğeri benzetilen şeyin ve şeylerin sonuna yazılır. karşı karşıya karşı anlamına gelen kısaltma dizisi.

VB den sonra nokta gelir mi?

Sonunda nokta bulunan kısaltmalarla üs işaretli kısaltmalara gelen ekler kesmeyle ayrılmaz. Bu tür kısaltmalarda ek noktadan ve üs işaretinden sonra, kelimenin veya üs işaretinin okunuşuna uygun olarak yazılır: vb.leri, Alm.dan, İng.yi; cm³e (santimetreküpe), m²ye (metrekareye), 64ten (altı üssü dörtten) vb.

Vs mi vb mi?

Basılı eserlerde de “vs.” kısaltmasına daha çok rastlanmaktadır. Dolayısıyla “vb.” kısaltmasıyla “vs.” kısaltması aynı anlama gelmektedir. “Ve benzeri, ve başkaları” yerine ya da “vesaire” yerine ikisini de kullanmak mümkündür.

Blm ne demek Instagram?

1. Son günlerin en sık kullanılan etiketi BLM. Bugünlerde sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan BLM’nin açılımı Black Lives Matter, siyahların yaşamı önemlidir cümlesinin İngilizcesi ve son 5-6 yıldır en güçlü ırkçılık karşıtı slogan.

UA açılımı nedir?

UA açılımı Kısaltmalar Sözlüğünde. What does UA stand for? UA Hakkında Kısa Bilgi: Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı olarak da bilinen bir kurum olup Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Almanca VG ne demek?

alm. bir kaç öğrencinin birlikte ev tutup oturmasına verilen ad.

Vs atalım ne demek?

birebir maç yapmak, düello yapmak, kapışmak, dövüşmek vb. anlamlarda bir internet terimi.

Ingilizce vs kısaltması ne demek?

vc (vital capacity) i.