Usta öğreticisi başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru işlemleri 02 Ağustos-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında “e-Yaygın sistemi-Başvurular / Usta Öğretici Başvurusu” ekranı üzerinden yapılacaktır. 1. e-yaygin.meb.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifrenizle giriş yaparak “Başvurular – Usta Öğretici Başvurusu” menüsünden online başvuru yapılacak.

Halk Eğitim Kurs Başvuru nasıl yapılır?

Halk Eğitim Merkezleri Usta Öğretici Başvuruları Kurumun İlan Ettiği Başvuru Tarihleri Arasında Şahsen Yada Online (E-yaygın) Olarak Yapılabilir. Online Başvuru Alan Halk Eğitim Merkezleri Başvuru Belgelerini Kuruma Elden Teslim Edilmesini İsterler.

E-yaygın Kurs başvurusu nasıl yapılır 2021?

2021-2022 EĞİTİM YILI ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI e-yaygın İŞLEM ADIMLARI

  1. Arama motoruna e-yaygın yazılır.
  2. e-yaygın.meb.gov.tr adresi tıklanır.
  3. T.C.
  4. Usta öğreticiler başvuru kısmına tıklanır.
  5. Sistem üzerinden adım adım istenen belgeler yüklenir.
  6. Mezuniyet alanına uygun olan kurs veya kurslar seçilir.

Usta öğretici başvuru nasıl yapılır 2021?

Başvuru işlemleri 02 Ağustos 2021 ile 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında, “e-Yaygın sistemi-Başvurular / Usta Öğretici Başvurusu” ekranı üzerinden yapılacaktır. Birden fazla alanda başvuru yapmak isteyenler her alan için ayrı ayrı başvuru yapacaklardır.

Usta Öğretici Belgesi almak için nereye başvurulur?

“Ustalık Belgesi” sahibi olup Mesleki Eğitim Merkezlerine başvuru yaparak “İş Pedagojisi Kursunu” başarı ile tamamlayanlara “Usta Öğreticilik Belgesi” verilir. (3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu Madde 31: Ustalık yeterliğini kazanmış olanlar Bakanlıkça açılacak iş pedagojisi kurslarını başarıyla tamamladıkları takdirde …

Halk Eğitim Kursları Ne Zaman Açılacak 2020 2021?

“Hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen tüm kurslar, 18 Mayıs-1 Haziran 2021 arasında hafta içinde yüz yüze eğitim şeklinde devam edecek. Kurslar, 07.00 ile 21.00 saatleri arasında, günlük çalışma süresi aynı kurstan en fazla sekiz ders saati olacak şekilde uygulanacak.

E yaygın öğrenci kaydı nasıl yapılır?

E-yaygin.meb.gov.tr adresinden online olarak e-Yaygın sistemine üye olmanız halinde yada aynı adresten e-Devlet Girişi üzerinden sisteme giriş yaparak yaygın eğitim kurumlarımızın kurslarına ön kayıt yapabilirsiniz.

Halk eğitim Merkezi Kursları Ne Zaman Başlıyor?

E yaygın Sistemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici nasıl olunur?

Adayların Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezine giderek eğitim almaları gerekmektedir. Çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimlerini tamamlayanlar daha sonra usta öğretici olmak için sınava girmelidir. Sınavlarını başarıyla tamamlayan adaylar ustalık belgesi ve öğreticilik belgesi alabilir.