Ürdün e gidilir mi?

Ürdün hem ülkemize bir kaç saat uçuş mesafesinde olmasıyla hem de Türk vatandaşlarından vize istemiyor olmasıyla bizler için cazip konumdadır. 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzla 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Ürdün’e rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Ürdün’de kapanmak zorunlu mu?

Ürdün. Başörkafor giymeyi gerektiren herhangi bir kanun ya da herhangi bir kamu kurumundan herhangi bir yasaklama yoktur. 1980’lerde başörtüsü kullanımı arttı. Bununla birlikte, başörtüsü kullanımı genellikle alt ve orta sınıflar arasında yaygın olarak görülmektedir.

Ürdün e pasaportsuz gidilir mi?

Ürdün’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olmaları fark etmeksizin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize almalarına gerek yoktur.

Ürdün turist kabul ediyor mu?

Ürdün ve Türkiye arasında 1 Aralık 2009 tarihinde imzalanan Anlaşma uyarınca, diplomatik, resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri, karşılıklı olarak yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü …

Ürdün e giderken ne giyilir?

Biz Amman’da neredeyse hiç kalmadık. Orada en azından çok mini şort, etek, askılı kıyafetler giymemenizi tavsiye edebilirim ama Petra, Wadi Rum ve Ölü Deniz’de gayet rahat kıyafetlerle gezebilirsiniz. Rahat ayakkabılar, güneş kremi, ince bir mont, şapka, pamuklu ter emici kıyafetler bulundurun.

Ürdün e ne zaman gidilmeli?

Ürdün’de kuru çöl iklimi hâkim olduğundan yaz ayları çok sıcak ve bunaltıcıdır. Bu nedenle ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem bahar aylarıdır. Eylül-ekim ve nisan-mayıs ayları iklim şartlarının en uygun olduğu aylardır.

Başörtüsü takmak zorunlu mu?

İslam’ın ne kutsal kitabında ne şartlarında ne de sünnetinde aşırı örtünme diye bir şey yoktur. “Bir kadının başını örtmesi Müslümanlığa giriş beyannamesi ve ya Müslüman olmanın yegâne ve ön şartı değildir.”

Ürdün’ün geçim kaynağı nedir?

Turizm Ürdün’ün en önemli geçim kaynaklarından biridir. Değişik ülkelerden Ürdün’e 2009 yılında yaklaşık 3.5 milyon turist ve bunlardan elde edilen gelir ise 3.5 milyon dolar civarındadır.

Ürdün hayat pahalı mı?

Ürdün Maliyet Ortalama bir Avrupa şehri kadar, ne daha az ne de daha fazla. Tabii ki çok lüks restoranlar da var, aşırı ucuz yerler de fakat kıyaslayınca gerçekten de kıyaslayınca ortalama bir Avrupa şehri kadar pahalı geldi.

Ürdün’de içki serbest mi?

Her ne kadar Ürdün’de alkol satışı resmi olarak yasak olsa da Amman’da başta oteller olmak üzere eğlence mekânlarında bu yasağa uyulmamaktadır.