University of British Columbia Nasıl bir üniversite?

Büyük bir araştırma üniversitesi olan University of British Columbia, dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasındadır. Akademik olarak büyük bir araştırma üniversitesi olmasının yanında, Vancouver gibi harika bir şehirde bulunuyor olması üniversiteyi vageçilmez seçeneklerden birisi kılar.

British Columbia Üniversitesine nasıl girilir?

1915 yılında kurulan The University of British Columbia, dünyanın en iyi 40 üniversitesi arasındaki yerini daimi olarak korumaktadır….KABUL VE BAŞVURU ŞARTLARI

 1. Başvuru için pasaport kopyası
 2. IELTS sınavs onucu.
 3. Resmi transkript.
 4. CV.
 5. Motivasyon mektubu.
 6. Diploma (hazırsa)
 7. Referans mektubu istenebilir.

University of British Columbia özel mi?

British Columbia Üniversitesi (UBC), Vancouver ve Kelowna’da kampüsleri olan Kanada’da yer alan devlet araştırma üniversitesi. 1908 yılında kurulan UBC, Britanya Kolumbiyası’nın en eski üniversitesidir. Üniversite, Kanada’nın en iyi üç üniversitesi arasında yer almaktadır.

Kanada Devlet üniversiteleri burs veriyor mu?

Üniversite burs olanaklarıyla lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim alan öğrencileri destekliyor. Burs başvuruları ekim ile aralık ayları arasında yapılıyor. Burs ücretleri ise 7 bin ile 25 bin kanada doları arasında değişiklik gösteriyor. Bir öğrenciye birden fazla burs sağlanabiliyor.

Toronto Üniversitesi hangi bölümler var?

Toronto Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?

 • Bilgi Fakültesi.
 • Dalla Lana Halk Sağlığı Okulu.
 • Diş Hekimliği Fakültesi.
 • Eczacılık Fakültesi.
 • Fen Edebiyat Fakültesi.
 • Hemşirelik Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.
 • Kamu Politikası ve Yönetişim Yüksekokulu.

Kanada Yüksek Lisans kaç yıl?

Kanada’da yüksek lisans eğitimi bir veya iki yıl sürmektedir. Özellikle MBA gibi pratiğe dayalı master programları bir yıl sürer.

University of Toronto nasıl girilir?

Kanada’da eğitim ve Toronto Üniversitesi’ne kabul almak için öncelikle not ortalamanızın yüksek olması gerekiyor. Özellikle başvurduğunuz bölümle ilgili dersleriniz önem taşıyor. IELTS ya da TOEFL sınavına girmeniz ve dil yeterliliğinizi gösteren sonuç belgenizi üniversiteye sunmanız gerekiyor.

British Columbia hangi şehirde?

B.C.’nin başkenti, Vancouver Adası’nın (Vancouver Island) güney ucunda konumlanmış olan Victoria’dır. Eyâletin en kalabalık kenti olan Vancouver ise, adı verilen adada değil Aşağı Ana Kara (Lower Mainland) bölgesinde bulunmaktadır.

Kanada öğrenci bursu ne kadar?

Kanada’da doktora öğrencilerine yönelik Trudeau Vakfı tarafından sunulan burslar, tam zamanlı olarak beşeri bilimler ve sosyal bilimler doktora programlarına kayıt olan öğrencilere verilir. En fazla 3 yıl süresince, yıllık 60.000$ değerinde olan burslar, her yıl 15 kadar Kanadalı ya da uluslararası öğrenciye sağlanır.

Kanada liselerinden nasıl burs alınır?

Kanada’da uluslararası öğrenci kabul eden liseler, burs vermek için genellikle kendi sınavlarını yapmaktadırlar. Bu burslardan faydalanabilmek için öğrencinin istenen başarı not ortalamasını tutturması şarttır. Başarılı öğrencilere CA$5,000 – CA$15,000 arasında burs verilmektedir.

Kanada’da tip nasil okunur?

Her ne kadar resmi olarak lisans programı diye anılsa da; Kanada’da tıp eğitimi, 3-4 yıllık bir lisans programının ardından 4 yıllık bir eğitimi kapsıyor. Belirli bir alanda uzman olmanız ise; bu eğitimlerin ardından katılacağınız Medical Residency programı ile mümkün oluyor.