Üniversite diploması ne zaman hazır olur?

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin öğrenci kimlik kartları ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kimlik kartı olmayan öğrenciye diploması teslim edilmez.

Üniversiteden mezun olduktan sonra sigorta ne kadar devam eder?

GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ Değişiklik sonrasında söz konusu gençler için iki yıllık süreyle GSS prim muafiyeti getirildi. Böylece, liseden mezun olan bir genç 20 yaşını, üniversiteden mezun olan bir genç ise 25 yaşını aşmadığı sürece bu muafiyetten faydalanabiliyor.

Üniversiteden mezun olduktan sonra ne yapmalı?

Mezuniyetten Sonra İş Bulmanıza Yardımcı Olacak 9 İpucu

  • 1.Staj Yapın.
  • 2.Becerilerinizi Arttırın.
  • 3.Gönüllü Projelerde Yer Alın.
  • 4.Part-Time İş Fırsatlarını Değerlendirin.
  • 5.Üniversitelerin Danışmanlık Hizmetleri.
  • 6.CV ve Ön Yazı
  • 7.İnternetten Faydalanın.
  • 8.Öğrenci Toplulukları ve Kulüpler.

Mezuniyet ne kadar sürer?

Mezuniyet Töreninde Verilen Üniversite/ Fakülte/ Bölüm Dereceleri. Kayıtlı olduğu programın müfredatında belirlenen süre içerisinde mezun olunması gerekir (Ön lisans programlarında iki yıl, lisans programlarında dört yıl).

Diplomalar ne zaman çıkar lise?

Bakanlık tarafından okullarda bugüne özel bir karne etkinliği yapılmadı ancak talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek.

Üniversite mezunuyum sigortam var mı?

Lise öğrencileri dahi sigortalı olarak çalışabilme haklarına sahiptir. Dolayısıyla üniversite öğrencilerinin de sigortalı olarak çalışmasında herhangi bir problem söz konusu değildir. Tam gün çalışan öğrencilerin aldığı sigorta primi, yarım gün çalışan öğrencilere göre daha fazladır.

Lisans eğitiminden sonra ne yapılır?

Doktora, bir lisans veya yüksek lisans programını bitirdikten sonra o bilim dalında sınav ve bilimsel bir eserle erişilen bir derece veya basamaktır. Üniversiteyi bitirdikten sonra akademik kariyer yapmak isteyenler yüksek lisansını da tamamladıktan sonra Doktora Programı’na başvururlar.

Mezuniyet sıralaması nasıl öğrenilir?

E-Devlet’ e giriş yaptığınızda Yükseköğretim hizmetlerinde yer alan “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” ekranından Üniversite, Fakülte/MYO/YO/Enstitü, program, diploma notu, mezuniyet tarihi bilgilerine anında ulaşabiliyorsunuz.

Mezuniyet işlemleri nasıl başlatılır?

Öğrenci, Öğrenci İşleri, Mezuniyet Komisyonu, Bölüm, Dekanlık, Rektörlük. Öğrencinin dilekçesine göre durumunun mezuniyet komisyonunca incelenmeye başlanması ile başlar, öğrencinin mezun edilmesi ve mezuniyet belgesinin, onaylı transkriptinin ve lise diplomasının aslı verilmesi ile biter.