Uçaklara kabin bagajı alınıyor mu?

Tüm el bagajı kurallarına ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz. Uçak içerisine, yalnızca 1 adet ve boyutları en fazla 55x40x20 cm ebatlarında olan kabin bagajınızı getirebilirsiniz. Bagajlarla ilgili merak ettiğiniz her soru için ek hizmet satın alma sayfasının ilgili bölümünü inceleyebilirsiniz.

Iç hatlar kaç kilo bagaj?

Yurt içi uçuşlarda bagaj hakkı 15 – 25 kg. arasında değişiyor. Uluslararası uçuşlarda ise, 20 – 40 kg. arası bagajla yolculuk yapabilirsiniz. El bagajında ise 6 kg. ağırlık sınırı var.

Uçağa sırt çantası alınıyor mu?

Havacılığın yeni normallerinde uçak içine el veya sırt çantası dışında kabin boyu bagaj alınmasına izin verilmiyor.

Pegasus bagaj hakkı kaç kilo 2020?

Flypgs Yolcu Bagaj Hakları Pegasus yurtiçi uçuşlarındaki bagaj hakları Eko uçuş sınıfında; 8 kg ağırlığında kabin bagajıyla beraber el çantası veya bilgisayar çantası ve 15 kg ağırlığını geçmeyecek bir kargo bagajından oluşmaktadır.

Sırt çantası kabin bagajı sayılır mı?

Tüm ek çantalar ve eşyalar – kitaplar, dizüstü bilgisayar, sırt çantası, evrak çantası- tek parça el bagajı ile birlikte paketlenmelidir. Küçük el çantası, kozmetik çantaları, cüzdanlar ve Duty Free paketleri istisna olup izin verilen el bagajı hakkına ek olarak bunlar yine de taşınabilir.

Ucak el bagajında gıda maddesi taşınabilir mi?

6. Yiyecek ve içecekler dışarı El bagajında taşımamanız gereken diğer bir şey ise yiyecek ve içecekler. Özellikle taze meyve ve sebze ile peynir gibi gıdaları bagajınıza alarak güvenlik kontrolünde sorun yaşayabilirsiniz.

THY bagaj hakkı kaç kg?

Tüm uçuşlarımızda tek parça bagajınızın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlarınızı tek parça olarak uçuşa kabul edemiyoruz.

Yolcuya ait bagaj kaç kiloya kadar ücretsiz taşınabilir?

Firmaların ücretsiz bagaj hakları aşağıdaki gibidir: * Tüm havayolu firmalarında kargo bagajlarında 1 parçanın ağırlığı 32 kilogramı geçemez. 32 kg’dan fazla gelen bagajların en az 2 parça halinde bölünmesi gerekir.

Uçakta sırt çantasında neler yasak?

Kısıtlamaya Neler Dahildir?

  • Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı
  • Kremler, losyonlar, yağlar (Kozmetik yağlar dahil), parfümler, maskara dahil.
  • Traş köpükleri, deodorantlar.
  • Diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler.
  • Reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan.
  • Kontak lens sıvıları

Uçakta kilo başına kaç TL?

Havayolu iç hat seferlerinde kg başına 6 TL, dış hat seferlerinde de kg başına 10 Euro alıyor. İsteyen yolcular, uçuştan önce paket de satın alabiliyor. İlave 5 kg iç hatlarda 15 TL, dış hatlarda 15 Euro’dan başlayan paketler satın alınabiliyor. Tüm iç hat noktalarında fazla bagajın kg ücreti 6 TL.

Pegasus kaç kilo bagaj hakkı var?

Eko 15 kg
Avantaj 20 kg
Comfort Flex 20 kg

Laptop çantası kabin bagajı sayılıyor mu?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, uçuşlarda kabin bagajı kabul edilmeyecek, kabul edilecek eşyaların dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası ve bebek eşyaları ile sınırlı olacak. Diğer her türlü eşya check-in işlemi sırasında bagaja verilecek.