Uçak Rezervasyonu kaç gün geçerli?

Geçerli Tarih Aralığı: Ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılacak olan rezervasyon kayıtlarının ilk segmentinin uçuş tarihi, rezervasyonun yapıldığı tarihten 2 iş günü + 5 gün’den az, 355 gün’den fazla olamaz. Geçerli Parkur: Sadece Yurt içi ve Türkiye çıkışlı uçuşların ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılabilir.

Havalimanına gitmek için izin almak gerekiyor mu?

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yurt içi ve Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlara katılacak tüm yolcuların HES kodu alması zorunlu kılınmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üzeri vatandaşlar için uygulanan seyahat kısıtlaması sebebiyle uçuşa katılmak için ilgili otoriteden Seyahat İzin Belgesi almak zorunludur.

Sokağa çıkma yasağında havaalanından yolcu alınabilir mi?

Uçak bileti olan misafirlerimiz sokağa çıkma kısıtlamasından muaftır. Misafirlerimiz mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibraz ederek seyahate katılabilirler. Yanında velisinin olma zorunluluğu veya seyahat izin belgesi alma zorunluluğu yoktur.

Opsiyonlu uçak bileti ne demek?

Opsiyonlu rezervasyon, havayolunun belirlediği süreye kadar satın alınması gereken ve satın alınmadığı taktirde verilen süre sonunda otomatik olarak iptal olacak olan rezervasyondur. Havayolu tarafından verilen opsiyon süreleri uzatılamaz.

Uçak bileti rezervasyon oluyor mu?

Havayollarının rezervasyona izin vermesi durumunda ise rezervasyonunu gerçekleştirebilir ve rezervasyon bitiş tarihine kadar biletleme işlemini yapabilirsin. Rezervasyon yapabileceğin uçuşlar için satın alma aşamasından önce “Rezervasyon” butonu çıkar.

Yurtiçi uçuşta PCR testi zorunlu mu?

Aşısız olan tüm misafirlerimizin 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

Havaalanına gitmek için izin nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nereden Nasıl Alınır? Seyahat izin belgesini telefonla 199’u arayarak ya da e-devlet üzerinden online başvuru yaparak alabilirsiniz. Başvuru sonucu SMS ile tarafınıza bildirilmektedir.

Uçak Rezervasyonu kaç gün geçerli?

Genellikle, rezervasyonunuz veya ayırttığınız bilet sadece bir hafta geçerlidir, bu nedenle sonrasında dikkatli olun! Bu süre sonunda uçak biletini almadığınız takdirde şirket rezervasyonunuzu iptal edebilir; bu durumda rezervasyona harcadığınız parayı kaybetme riskiniz olacaktır.

Ucak bileti rezervasyonu nedir?

Rezervasyon; ulaşım, konaklama ya da yeme içme konularında yer ve bilet ayırtma işlemine denir. Hava yolu ulaşımında rezervasyon yaptırılarak ucuz uçak bileti fiyatları sabitlenebilir. Böylece gelecek tarihlere planlanan seyahatler için uygun uçak biletine sahip olunabilir.

PNR numarası nasıl bulunur?

PNR Kodu Nasıl Öğrenilir? Uçuşunuz ile ilgili kişisel bilgilerinizi içeren PNR kodu, internetten bilet aldığınızda e-mail ve SMS yolu ile size ulaştırılır. PNR kodunu öğrenmek için tek yapmanız gereken, SMS’i saklamak ya da e-mail ile gelen dijital dosyanın üzerindeki ilgili bölüme bakmaktır.

THY bilet rezervasyonu kaç gün geçerli?

Geçerli Tarih Aralığı: Ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılacak olan rezervasyon kayıtlarının ilk segmentinin uçuş tarihi, rezervasyonun yapıldığı tarihten 2 iş günü + 5 gün’den az, 355 gün’den fazla olamaz.

Uçak bileti rezervasyon yapılır mı?

Havayollarının rezervasyona izin vermesi durumunda ise rezervasyonunu gerçekleştirebilir ve rezervasyon bitiş tarihine kadar biletleme işlemini yapabilirsin. Rezervasyon yapabileceğin uçuşlar için satın alma aşamasından önce “Rezervasyon” butonu çıkar.

Uçuş kodu nerede yazıyor?

Bilet numarası, bilet üzerinde en alt satırın ortasında, havayolu seri numarasının yanında yer alır. Bilet numarası 13 rakamdan oluşur ve Türk Hava Yolları’na ait bilet numaraları 235 ile başlar. Biletinizi acenteden satın aldıysanız bilet numarası için acenteyle iletişime geçebilirsiniz.

En Uygundan rezervasyon nasıl yapılır?

Web sitemiz üzerinden www.enuygun.com/ucak-bileti adresinden veya akıllı telefon/tabletiniz ile mobil site ve iOS ve Android uygulamalarımızdan rezervasyona açık tüm uçuşlar için hızla ve kolayca işlem yapabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyon oluyor mu?

PNR kodu ne zaman gelir?

PNR kodu internet üzerinden uçak bileti alındığı zaman yolcuların cep telefonlarına veya e mail adreslerine gönderilmektedir. Eğer yolcular basılı bilet almışlar ise biletlerin üzerinde de PNR kodu bulunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı biletin kaybolması durumunda bu kod ile yenisi alınabilir.