Uçak biletinde isim değişikliği olur mu?

Rezervasyon yapılmış veya satın alınmış bir bilet üzerinde isim değişikliği yapılması mümkün değildir. Biletin düzenlendiği ismin dışındaki bir başka isme devretmek üzere, isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

Uçak biletinde gün değişikliği nasıl yapılır?

Bilette değişiklik yapmak için: “Biletim” bölümüne girin. “Siparişlerim” – “Uçak biletlerim” – “Rezervasyon NO” – “Sipariş düzenlemesi” – “Tarih/güzergah değişikliği”. İstediğiniz tarihi ve/ve ya güzergahı belirtin.

THY bilet değişikliği ne kadar?

Türk Hava Yolları’nda talep edilen herhangi bir bilet değişikliğinde promosyon olmayan biletlerde yaklaşık olarak 50 TL gibi bir ücret kesintisi yaparak uçuştaki fiyat farkı ortaya koyulur. Bu cümleden sonra kesinlikle sadece 50 TL civarında bilet erteleme cezası olarak düşünülmemelidir.

THY bilet isim değişikliği nasıl yapılır?

Eğer biletinizde ki İsim, Soy İsim ya da cinsiyet uçuşu gerçekleştirmenizi sağlayan evraktaki (örn….İsim değişikliği talebi için:

  1. “Biletim” bölümüne girin.
  2. Talebinize değişiklik yapacağınız yolcu pasaportunun ilk sayfasının (ya da hangi evrağa göre rezervasyon oluşturdu ise) çıktısını ya da resmini ekleyin.

Pegasus biletimi başkası kullanabilir mi?

Biletlerde isim değişikliği yapılamaz veya bilet bir başkasına devredilemez.

Uçak bileti saati değiştirilir mi?

İptal ve iade işlemlerinin yanı sıra değişiklik işlemleri için de uçuş saatinden en az 2 saat kadar önce başvurularınızı iletmeniz gerekiyor. Genel kurallar çerçevesinde bu mümkünse süreç hızlı bir şekilde başlatılıyor ve değişiklik talebiniz sonuçlanıyor.

Uçak bileti ne zamana kadar değiştirilebilir?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

THY ücretsiz değişiklik nedir?

Esnek seyahat ile içiniz hep rahat İçiniz rahat olsun! 31 Aralık 2021 (dahil) tarihine kadar satın aldığınız uçak biletleriniz için son uçuş tarihi 31 Mayıs 2022’ye kadar (dahil) olmak şartıyla sınırsız değişiklik hakkı sağlayan Esnek Seyahat sayesinde planlarınız değişse de biletleriniz güvence altında.

THY bileti iptal kaç saat önce?

THY bileti açığa alma nedir?

Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir. Biletin açığa alınması amacıyla yapılacak iptal işlemlerinin Türk Hava Yolları çağrı merkezi, satış ofisleri veya biletin alındığı acenteler üzerinden yapılması gerekmektedir.