Tübitak Doktora Bursları Ne Kadar?

Tam burs miktarı 1.800 TL/Ay’ ve Kısmi burs miktarı 500 TL/Ay’dır. Doktora bursiyerlerine ayrıca yılda iki kez (Mart ve Ekim burslarıyla birlikte) 400 TL ek destek verilir. Bu ödeme bursun başlatıldığı dönemi takip eden dönemden itibaren başlatılır.

Tübitak lisans bursu geri ödemeli mi?

f) Öğrenimlerini bursiyerlik süreleri dolmadan bitiren bursiyerlerin bursları; 1- Enstitülerinin öğrenci işleri birimince düzenlenmiş mezuniyet belgelerinde yazılı bitirme tarihindeki ay sonu itibariyle sona erer. 2- Mezuniyet tarihinden sonraki aylarda burs ödenmez. 3- Yapılmış olan fazla ödeme varsa geri alınır.

Tübitak bursu hangi bölümlere veriliyor?

felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı bölümlerinden herhangi birinde çift anadal programı (ÇAP)’nda örgün öğrenim gören öğrencilere lisans bursu verilir.

TÜBİTAK tıp öğrencilerine burs veriyor mu?

TÜBİTAK’ın açıkladığı burs programında ilahiyat öğrencilerine bile 4 bin liraya varan burs desteği sağlanırken tıp fakültesini kazanan öğrencilerin programa dahil edilmediği ortaya çıktı… Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2205-Lisans Burs Programı 2021 yılı 2. dönem başvurularını açıkladı.

TEMA yüksek lisans bursu ne kadar?

Turan Demiraslan Lisansüstü Burs Programı’na 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemine kadar ara verilmiştir. Başvurular açılacağı zaman TEMA Vakfı’nın sosyal medya kanallarından ve web sitesinden duyuru yapılacaktır. Burs 12 Ay Süresince Aylık 1.080 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Temel Bilimler bursu kaç TL?

ÖSYM tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavında MF puan türünde sıralamada 5.001 (beş bin bir) ile 10.000 (on bin) kişi arasında yer alarak üniversitelerin matematik, fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden birine yerleşenlere aylık 1.000 (bin) TL burs verilecektir.

Tübitak lisans bursu nasıl alınır?

2205 Lisans Burs Programı başvuruları belirtilen tarihlerde BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden alınmaktadır (Çevrimiçi başvuru için: BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (https://e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden “Başvuruya açık programlar” sekmesinden “2205-Lisans Burs Programı”).

Eti bursu kimlere verilir?

Eti

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Eskişehir nüfusuna kayıtlı ve Eskişehir ikametli olan,
  • Maddi İhtiyaç içinde olmak,
  • Burs talep tarihinde 25 yaşını geçmemiş olmak (master ve doktora bursu hariç),
  • Disiplin cezası bulunmamak,

Temel Bilimler Bursu kaç TL?