Traktör vergisi olur mu?

Karayolları Trafik Kanununa göre trafik şube veya bürolarında kayıt ve tescil edilmiş olan motorlu taşıtlarla lastik tekerlekli traktörler Motorlu Kara Taşıtları Vergisine tabidir.

Traktör arazi taşıtı mıdır?

Arazi Taşıtı: Tüm tekerlekleri motordan güç alabilen, karayollarında hem yolcu hem yük taşıyabilen motorlu araçtır. İş Makinası : Biçerdöver, paletli veya madeni tekerlekli traktör, yol inşa makinaları ve benzeri sanayi, tarım, bayındırlık, milli savunma gibi kuruluşlar için kullanılan motorlu araçlardır.

Traktör vergiden düşer mi?

Tarım sektörünün korunması amacıyla ve vergi politikası uygulaması olarak traktörler vergi dışında bırakılabilir. Ancak bu açıdan traktörler KDV kapsamından da çıkarılmalıdır. Ayrıca gelir vergisi açısından da traktörler bir kriter olarak dikkate alınmamalıdır.

Kaptıkaçtı motorlu taşıtlar vergisi öder mi?

Madde 5- (Değişik: 25/12/2003-5035/23 md.) Otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler aşağıdaki (I) sayılı tarifeye göre vergilendirilir.

Traktör ana yola çıkabilir mi?

3-Traktörler geceleri zorunlu olmadıkça karayoluna çıkmayacaktır. 4-Traktör römork ve yarı römorklarında, trafik güvenliği açısından gerekli güvenlik tedbirleri alınmadan içerisinde insan taşınmayacaktır.

Traktör otoyola girebilir mi?

Yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlerin otoyola girmesi yasaktır.

250 cc motosiklet vergisi ne kadar?

1-3 yaşında 100cc ile 250cc arasında bir motosiklet alacaksanız ödeyeceğiniz vergi (mtv) 180 tl olacaktır ve 90 tl x 2 taksitte ödenebiliyor. Eğer alacağınız motosiklet 4-6 yaşında ise ödeyeceğiniz vergi (mtv) 135 tl olacaktır.

Motosiklet vergisi var mı?

Yasalara göre 0 ile 100 cc arasındaki motor modellerinden herhangi bir vergi alınmaz. Buna ek olarak 1 ile 3 yaş arasındaki 101 ile 250 cc arasındaki modellerde yıllık olarak 139 TL, 251 ile 650 cc arasındaki modellerde yıllık 288 TL vergi alınmaktadır.

2021 bandrol ne kadar?

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2021 tutarları sonunda belli oldu. 2021 yılında en düşük Motorlu Taşıtlar Vergisi yani MTV 109 TL, en yüksek ise 50 bin 107 TL olacak şekilde belirlendi.