Trafik sigortası kime az çıkar?

Araç sigortasının az çıkması aldığınız hasarsızlık indirimi ile alakalıdır. Aracınıza ait hasar kaydı yoksa ve sigorta basamağı olarak yukarıya çıktı iseniz hasarsızlık indiriminiz yüksek olacaktır. 3 yıl hasar kaydı olmayan araç sürücülerinin basamakları 7’ye çıkar.

Sigortamda çekici hizmeti var mı?

Bütün sigorta poliçelerinde yer alan bir teminat da çekici hizmetidir. Bunun yanında araç sürücü herhangi bir maddenin etkisi altında kalarak aracın arızalanmasına ya da yolda kalmasına sebep olduysa kendisine çekici hizmeti verilememektedir. …

Çekici ücretini kim öder?

Aracına sigorta yaptıran kişilerin poliçeleri çekici ücretinin karşılaması şeklinde düzenlenir. Bu bilgiler doğrultusunda sigorta yaptırılan aracın çekici masrafını sigorta şirketi ödemekle mükelleftir diyebiliriz.

Bir kişinin üzerine iki araç olur mu?

Hayır, aynı kişi üzerinde ikinci bir araç olması durumunda, ikinci aracın sigorta poliçesinde herhangi bir indirime gidilemez. Yani sahip olunan bir araçtaki hasarsızlık indirimi diğer araca etki etmez.

Trafik sigortası hangi durumlarda yüksek çıkar?

Trafik sigortası yapılacak olan aracın herhangi bir kaza sonrası hasar alması araç sahibinin ödeyeceği miktarın daha fazla olmasına neden olmaktadır. Aracın karıştığı kaza sayısı ne kadar çok ise ödemesi gereken sigorta primi de o kadar çok olacaktır.

Doğa trafik sigortasında çekici hizmeti var mı?

Her türlü Acil Yol Yardım Talepleriniz için; 7 gün 24 saat (0850) 811 51 00 numaralı telefondan Ambulans için 1’i, Acil Yol Yardım için 2’yi, tuşlayarak, Doğa Sigorta Müşteri Hizmetleri ‘ne başvurabilirsiniz.

Trafik sigortası araç çekici ücretini öder mi?

Araç sigortasının ek teminatı dahilinde yer alan en faydalı hizmetlerden biri de aracınızın kaza durumlarında kurtarılmasıdır. Ancak kaza yapmış olmanın verdiği telaş içinde, bir de böyle sıkıntılar yaşamamak için trafik sigortasındaki oto çekici hizmeti size büyük yardımda bulunur.