Teknofest 2021 roket yarışması ne zaman?

Roket Yarışma Şartnamesi

Açıklama Tarih
Yarışma Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2021
Atış Yapmaya Hak Kazanan Takımların Duyurulması 20 Ağustos 2021
Ulaşım, Konaklama ve Atış Takvimi Detaylarının Açıklanması 23 Ağustos 2021
Yarışma Tarihleri 1 – 12 Eylül 2021

Teknofest Roket Yarışması 2021 nerede?

TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması Ön Tasarım Raporu puan ve sıralamaları açıklanmıştır! – Teknofest 2021 İstanbul.

Alçak irtifa kaç metre?

1 feet 0,3048 metreye eşit (30,48 cm) Alçak irtifa : 1524 metre Orta irtifa : 3048 metre Yüksek irtifa : 6069 metre Lütfen kendi dilimiz, kendi ölçü birimlerimiz.

Kritik tasarım raporu nedir?

Kritik Tasarım Raporu, çalışmaların dokümantasyonunun düzenli olarak gerçekleştirilmesi maksadını taşımaktadır. İHA’ların donanımsal ve yazılımsal tasarımı KTR’de belirtilmelidir. Kritik Tasarım Raporu araçlarda kullanılan yazılımsal ve donanımsal aygıtların niceliklerini ve niteliklerini içermiş olmalıdır.

TEKNOFEST Aksaray Ne zaman?

Gençlerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini artırmayı amaçlayan TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması, 1-12 Eylül tarihleri arasında Aksaray Tuz Gölü’nde gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST Bursa 2021 ne zaman?

Takımların uçuş görevlerini tamamlamasının ardından değerlendirmeler sonucu belirlenen puanlara göre başarılı olan ve dereceye giren takımlar ödüllerini 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST’te alacaklar.

Teknofeste kimler katılabilir?

Festivale katılım ücretsiz olup festival kapsamında düzenlenen gösteriler, sergiler, aktiviteler ve seminerler herkese açıktır. Ziyaretlerini özellikle desteklediğimiz 18 yaşından küçük ziyaretçilerimiz alana velileri ya da öğretmenleri ile birlikte kabul edilmektedir.

Roket payload nedir?

Uçuş yükü (görev yükü ya da taşıma yükü), bir hava taşıtının ya da bir fırlatma aracının taşıma sığasıdır ve genellikle ağırlık olarak ölçülür. Bir roket için, görev-yükü yapay uydu, uzay sondası, ya da insan,hayvan veya kargo taşıyan bir uzay aracı olabilir.

Teknofest roket yarışması nedir?

Roket Yarışmanın amacı öğrencilerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini arttırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmektir. Takımlar tasarımlarını, yarışma başvuru sürecinin sona ermesinin ardından yayınlanacak olan Motor Kataloglarından seçecekleri bir roket motoruna göre yapmaları gerekmektedir.

Savaşan iha yarışması nedir?

BURSA (DÜNYA) – Savaşan İHA Yarışmaları, katılan takımların yerine getirmesi gereken; otonom kalkış-uçuş-iniş ve kilitlenme gibi özellikleriyle geleceğin savaş teknolojilerini içermesi bakımından dünya genelinde bu alanda gerçekleştirilen en zorlu yarışmalardan biri olarak kabul ediliyor.

TEKNOFEST e nasıl katılabiliriz?

TEKNOFEST 2021’e ziyaretçi olarak katılmak için https://t3kys.com/tr/teknofest/visitor/apply/ üzerinden kayıt yaptırılabiliyor.

TEKNOFEST giriş ücretli mi?

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, kapsamında düzenlenen gösteriler, aktiviteler ve seminerlere katılım ve Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’ni ziyaret ücretsiz olup herkese açıktır.