Stopaj beyannamesi ne zaman verilir?

Beyanname Verme ve Ödeme Süreleri

Beyanname Türü Verilme Süresi
Katma Değer Vergisi İzleyen ayın 26’sı
Aylık Muhtasar İzleyen ayın 26’sı
Üç Aylık Muhtasar 3 aylık dönemi izleyen ayın 26 ncı günü akşamına kadar verilir.
1. Dönem 26 Nisan,

Emlak beyanı e devletten yapılır mı?

Bir başka yöntem de Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden (Hazır Beyan sayfası) de emlak beyannamesi verilebilir. İnternet yoluyla emlak beyanı verilebilir. Online olarak emlak beyanı için e-devlet üzerinden de işlem yapılabiliyor.

ÖTV beyanı ne zaman verilir?

Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (I) sayılı listedeki mallara ait (1) ve (6) numaralı ÖTV beyannamesi, vergilendirme dönemini izleyen 10 uncu günü akşamına kadar, KDV yönünden bağlı bulunulan vergi dairesine verilir. (5) numaralı “Deniz Araçlarında Yer Alan Vergisiz Yakıtın Devrine İlişkin Beyanname” ise bu Tebliğin …

Muhtasar Beyannamesi nedir ne zaman verilir?

Kesintisi kaynakta yapılan vergiler için verilen bir beyanname olan muhtasar beyannamede, gelir elde eden mükelleften devlete ödemek üzere kesilen tutar yine devlete beyan edilir. Muhtasar Beyanname, beyannameyi veren mükellefin çalıştırdığı işçi sayısına göre ya aylık ya da 3 aylık olarak düzenlenir.

Internetten emlak beyannamesi veriliyor mu?

Taşınmaz mal bilgileri ile taşınmazın bağlı olduğu belediyelere giderek Emlak Servisi biriminden gerekli bilgiler öğrenilebilir. Emlak beyannamesi, aynı zamanda internetten de verilebilmektedir. Emlak beyannamesini internetten vermek için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sayfasına göz atılabilir.

E devlet uzerinden emlak beyanı nasıl yapılır?

Bu ay itibariyle başlayan uygulamada, emlak sahibi https://www.turkiye.gov.tr/bagcilar-belediyesi adresi üzerinden e-Devlet Kapısına giriş yapıyor. Beyan Başvurularından Emlak Vergisi Bildirim hizmetini seçiyor. Karşısına çıkan formu doldurup tapu bilgilerini girdikten sonra onay işlemiyle beyan bildirimi sona eriyor.

Resmi araçlarda ÖTV var mı?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahları artırıldı. Böylelikle, çıplak fiyatı 92 bin lirayı aşmayan otomobiller için ÖTV yüzde 45 olarak belirlendi.

ÖTV beyannamesini kim verir?

(I) sayılı listedeki malların teslimlerine ilişkin özel tüketim vergisi beyanları, 1 numaralı ÖTV beyannamesi ile yapılmaktadır. Otomasyonlu vergi dairesi mükellefleri, bu beyannamelerini elektronik ortamda (e-beyanname olarak) vermek zorundadırlar.