Staj görüşmesine giderken nasıl giyinmeli?

Staj görüşmesine giderken sade ama şık olmak önemlidir. Ama bir öğrenci lise ve üniversite yıllarında biraz dağınık, salaş ve özensiz olabiliyor. Öğrenciyken daha çok rahat ve spor giyime meyilli oluyor gençler. Ütü gerektirmeyen, bol baskılı ve yazılı tişörtler, yırtık jeanler, spor etekler, şortlar…

Cumhurbaşkanlığı staj seferberliği nedir?

STAJ SEFERBİRLİĞİ NEDİR? Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenler işbirliğiyle, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekleriyle üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan staj programıdır.

Bir bayan iş görüşmesine giderken nasıl giyinmeli?

Kadınlar: Etek/ceket ya da pantolon/ceket tercih etmeniz şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Pantolon ve ceketin içine dar kesim bir gömlek ya da trikolar ya da kazaklar tercih edebilirsiniz. Gömleğin üzerine de bisiklet yaka ya da ‘V’ yaka triko kazaklar tercih edebilirsiniz.

Staj seferberliği programına kimler başvuru yapabilir?

Kimler Başvurabilir? T.C. vatandaşı, mavi kart sahibi ve Türkiye’de eğitim gören yabancı uyruklu, ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan, lisans 3. veya 4.sınıfa ya da ön lisans son sınıfa geçmiş olan öğrencileri Staj Seferbirliği Projesinden faydalanabilecektir.

Kariyer Kapısı staj seferberliği nedir?

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan Kariyer Kapısı, istihdamda liyakat ve yetkinliğin artırılması, iş / staj ilanlarının kamuoyu ile etkin, şeffaf ve güvenilir bir şekilde paylaşılması için e-Devlet entegrasyonu ile geliştirilen dijital kariyer platformudur.

Online mülakatta nelere dikkat edilmeli?

Online Mülakat Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta

  • Rahat ve özgür bir ortam seçmeli.
  • Giyime özen göstermeli.
  • Görüşme hakkında önceden bilgi almalı
  • Arka planı sade tutmalı
  • Kamera açısına dikkat etmeli.
  • İş odaklı ve net olmalı
  • İnternet bağlantı hızını kontrol etmeli.
  • Online mülakat sırasında küçük notlar almalı

Online iş mülakatı nasıl olur?

Online mülakat, uzaktan gerçekleştirirken ve iletişim teknolojisi aracılığı ile yapılan bir iş görüşmesidir. İletişim teknolojisi olarak video teknolojisi kullanılır. Video aracılığı ile mülakat soruları sorulur. Online iş görüşmesi sayesinde zamandan ve paradan kazanılmış olur.