SsangYong un motoru ne marka?

SsangYong Kyron, SsangYong’un 2005 yılında tanttığı SUV’dur. Kyron Mercedes firmasının teknolojik desteğiyle tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Özellikle motor ve otomatik şanzıman Mercedes’e aittir.

SsangYong HDC nedir?

Donanımlı çoğu SUV tarzı araçlarda bulunan yokuş iniş kontrolü (HDC), aracınızın çok dik tepelik yerlerden inerken sürücüye asistanlık yapması için tasarlanmıştır. Bu sistem ayak frenini kullanmadan, yalnızca gaz pedalıyla aracın hızını artırmayı veya azaltmayı mümkün kılar.

SsangYong batıyor mu?

DUVAR – Güney Koreli otomotiv devi SsangYong, kredi borcundan dolayı iflas başvurusunda bulundu. 55 milyon dolarlık kredi borcu olan şirket bundan 10 yıl önce de mali sıkıntılarla boğuşmuş Hintli Mahindra’nın SsangYong’un yüzde 75’ini satın alarak iflastan kurtarması sonrasında yoluna devam etme kararı almıştı.

SsangYong kime ait?

SsangYong (Korece: 쌍용자동차, Hanja: 雙龍自動車), Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Korecede SsangYong ikiz ejder anlamındadır.

SsangYong Korando ne motoru kullanıyor?

Bunlardan ilki yeni geliştirilmiş 1.5 litrelik turbo benzinli bir ünite ve 5.500 devirde 166 beygir güç ile 1.500-4.500 devir aralığında da 280 Nm tork sunuyor. Bu değerleri 1.5 litrelik turbo benzinli bir motor için gayet başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz.

SsangYong Japon mu?

EN YENİLİKÇİ VE SAYGIN KORELİ OTOMOTİV ŞİRKETİ SsangYong 1980’lerde bağımsız olarak Musso ve Korando’yu geliştirerek dört çekerli araç dönemine girmiştir. 2000 yılından sonra SsangYong, Rexton, Kyron, Actyon, Korando ve Actyon Sports’dan oluşan SUV serisiyle liderliğini kabul ettirmiştir.

HDC lambası neden yanar?

HDC seçili iken ve bazı Terrain Response modlarında sürekli yanar. Eğer lamba yanıp sönüyorsa HDC seçilmiştir fakat kullanım koşulları karşılanmamaktadır (örneğin araç hızı çok yüksektir) ya da HDC kararmaktadır.

Range Rover HDC ne demek?

Land Rover’ın patentli Yokuş İniş Kontrolü (HDC) fonksiyonu tüm 4WD Land Rover araçlarımızda standart bir özelliktir. Sürücüyü zorlu eğimlerde kontrollü iniş özelliğiyle sabit bir hızı koruyarak ve her tekerleğe ayrı fren uygulayarak destekler.

SsangYong üretimi durdurdu mu?

Güney Koreli otomotiv üreticisi Ssangyong, araç üretimini süresiz olarak durdurdu. Güney Kore’nin beşinci büyük otomotiv şirketi Ssangyong yaptığı açıklamada, otomotiv malzemesi kıtlığı nedeniyle araç ve motor üretimini süresiz olarak durdurduğunu bildirdi.

SsangYong Korando ne motoru?

Korando’nun tanıtımıyla birlikte 2 adet motor seçeneği açıklandı. Bu her iki seçenek de Euro 6d-TEMP emisyon standartlarını karşılıyor. Bunlardan ilki yeni geliştirilmiş 1.5 litrelik turbo benzinli bir ünite ve 5.500 devirde 166 beygir güç ile 1.500-4.500 devir aralığında da 280 Nm tork sunuyor.

SsangYong Kyron hangi motoru kullanıyor?

Mercedes tarafından dizayn edilen motora ve W722-6 kodlu 5 ileri G-Tronic şanzımana sahipti. 2.0 OM DE20 kodlu iki litrelik dizel Mercedes ortaklığı ürünüdür. “2.7 OM612 LO” kodlu 2.7 litrelik dizel motor ise tamamen Mercedes’e aittir.

SsangYong Korando nerede üretiliyor?

SsangYong, 1954 yılında Güney Kore’de kurulmuş bir otomobil üretim ve çelik sanayi firmasıdır.