Şirketlerin Verdiği Eğitim Bursları gider Yazılır mı?

Sözleşme olmaksızın öğrencilere karşılıksız olarak verilen bedeller kazancın tespitinde gider olarak indirilemez. Buna göre, işletmenin büyüklüğü, cirosu ve beyan ettiği gelir ile orantılı bir burs harcaması gider olarak kabul edilecektir.

Ösym bursu kaç yıl geçerli YÖK?

ÖSYM BURSLARI NE KADAR GEÇERLİ ÖSYM giriş burslarının azami öğretim süresi şöyledir: Önlisans programlarında 4 yıl, dört yıllık lisans programlarında 7 yıl ve altı yıllık programlarda ise 9 akademik yıl olarak yurt içinde geçerlidir.

Onur Bursu ne demek?

Onur Bursu : Yüksek Onur Bursu, Onur bursu (a) Onur Bursu (b) olmak üzere 3 guruba ayrılan bu burs ÖSS sonucunda Türkiye genelindeki sıralamaya (Yüksek onur bursu için ilk 300 kişi arasında olmak) veya öğrencinin Üniversitesindeki Akademik genel not ortalamasına göre (burs çeşidine göre mesela 3.50 – 4.00 / 4.00) …

YÖK bursu ne kadar sürer?

(5) Öğrencilere her yıl ekim ayından itibaren on iki ay süre ile burs ödenir. (6) Öğrenciler burs aldıkları süre boyunca eğitimlerine kesintisiz devam etmek zorundadırlar.

Üniversitede okuyan öğrencilere verilen öğrenim bursu Kurumlar Vergisi matrahından gider olarak indirilebilir mi?

Buna göre, verilecek bursların; halinde kurum kazancının tespitinde gider olarak hasılattan indirilebilecektir.

YÖK Destek Bursu 2021 nedir?

Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2021 yılı için aylık 850 TL …

YÖK Destek Bursu kime verilir?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı YÖK tarafından, 2016-2017 eğitim öğretim yılından beri ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimi ve refahı için önemli olan alanlara öncelik tanımak suretiyle belli lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen öğrencilere “YÖK Destek Bursu” verilmekte.

Khas Onur Bursu ne kadar?

İlk 100 (Dil puan türü hariç) içinde yer alan öğrencilere 2.500 TL. İlk 500 (Dil puan türü hariç) içinde yer alan öğrencilere 2.000 TL.

Kadir Has sıralama bursu ne?

İlgili puan türlerinde belirtilen başarı sıralamalarına giren, Ücretli ya da % 50 Burslu programlara yerleşen adaylara Khas Sıralama Bursu kapsamında Ücretli programlar için %25, %50 Burslu programlara yerleşenler için ise ilave %25 burs imkanı sağlanacaktır.

YÖK bursu ne kadar 2021?

2020-2021 eğitim öğretim yılında da 101 üniversitede 557 program için 1671 öğrenciye daha aylık 800 lira burs verilecek.