Siparişiniz teslim edilemedi ne demek?

Bu ifade kargonun dağıtıma çıktığı ancak alıcıya ulaşamadığından dolayı paketi şubeye geri götürdüğü anlamına gelir. Kargo takibinde teslim edilemedi yazmasının birinci nedeni yukarıda da belirtildiği gibi oluşabilecek birden fazla sebeple alıcıya ulaşılamayıp paketin şubeye geri götürülmesidir.

Teslim alınmayan kargo ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

PTT kargo adrese teslimat yapıyor mu?

Alıcının adresi gösterilmeyerek, alıcının adı ve soyadından sonra, sadece “PTT iş yerinde teslim” ibaresi ile varış PTT iş yeri adını taşıyan ve alıcılarının başvurusu üzerine, gönderilerin PTT iş yerinde teslim edilmesine “PTT iş yerinde teslim” özel hizmeti denir.

Şubeye gelen kargo ne zaman dağıtıma çıkar?

Hata

Ürün ve Hizmetler Kapsam Hedeflenen Teslim Süresi*
Minimum
Şubeden Şubeye 600 km altı 1 İş Günü
600 – 1200 km arası 2 İş Günü
1200 km üstü 3 iş günü

PTT kargo teslim edilemedi tekrar dağıtıma çıkar mı?

Şubeye gönderildiği haberini aldığımız kargoyu üç gün içerisinde almamız gerekir. Aksi taktirde üç günün sonunda kargo, tekrar göndericiye geri gönderilmek üzere yola çıkar. Yani, şubeye giden kargo tekrar dağıtıma çıkmaz.

Adreste bulunamayan kargo ne olur PTT?

Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Alıcı ödemeli kargo alınmazsa ne olur?

Alıcı Ödemeli Kargo Alınmazsa Ve Geri Dönerse Ne Olur? Alıcı ödemeli kargolarda kargo ücretini alıcı ödemektedir. Alıcı ödemeli bir kargo alıcının adresine ulaştığında alıcı kargoyu almaktan kaçınırsa kargo gönderen kişiye geri gönderilir. Yani iade prosedürü uygulanır.

Kapıya gelen kargo alınmazsa ne olur?

Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

PTT kargo eve teslim yapıyor mu?

İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır. Peki PTT evden kargo alımı yapıyor mu? Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

PTT kargo kime teslim edilir?

MADDE 35 –(1) Adreste teslim edilecek gönderiler öncelikle alıcılarına ve varsa vekil ya da mutemetlerine, bunların bulunmaması halinde gönderiyi alma hakkı ve yetkisi bulunan vekil, mutemet, veli, vasi, kayyum, müdür, hizmetçi ile alıcıyla birlikte oturan, görünüşüne nazaran on sekiz yaşından aşağı olmayan ve bariz …

Öğlen gelen kargo dağıtıma çıkar mı?

Buna göre PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır. 12:30’da öğle molası veren PTT Kargo öğleden sonra saat 13:30’da tekrar mesaiye başlar ve akşam kapanış saati olan 17:00’a kadar mesaiye devam eder.

MNG kargo ne zaman dağıtıma çıkar?

Akşam Teslimat, Gündüz evinde bulunmayanların kargolarını mesai saatleri dışında, yorulmadan, kapıda teslim almalarını sağlar. Akşam Teslimat gün ve saatlerimiz Bayram, Tatil ve Cumartesi günleri hariç 19:00-21:00 saatleri arasıdır.