Sipariş iptal edilirse ne olur?

Satıcılar, henüz kargolamadıkları siparişleri iptal etmek zorunda kalabilirler. Siparişiniz satıcı tarafından iptal edildiğinde, ürün bedeli ödeme yaptığınız karta iade edilir ve siparişin iptal edilme nedeni hakkında size bir e-posta gönderilir.

Sipariş iptalinde para iadesi kaç günde yapılıyor?

Mağaza ürünü kargoya vermediyse iptal talebini onaylar. Eğer ürünü kargoladıysa iptal talebini reddedebilir. İptal talebiniz onaylandıktan sonra ortalama 3 gün içinde para iadesi yapılır.

Trendyol sipariş iptal edilirse ne olur?

Trendyol sipariş iptali para iadesi ne zaman? İade edilen ürün inceleme aşamasından geçecektir. Para iadesi ise 2 ile 10 gün arasında hesaba aktarılır. Eğer ürün taksitle alınmışsa ücretin tamamı bankaya Trendyol tarafından ödenir.

Trendyol sipariş iptal edersek ne olur?

Web ve uygulama üzerinden yapılan sipariş, iptal ve iade işlemlerinde Trendyol cüzdan seçeneğini kullanırsanız iptal ve iadeler anında cüzdana yatırılacaktır. Hesabımıza geri iade edilmesini istiyorsak bu işlem 2-10 iş günü sürecektir.

Sipariş onaylandıktan sonra iptal edilir mi?

İptal ile iadenin farkı nedir? Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal, mağazanın ürünü henüz göndermediği durumlar için geçerlidir. Mağaza ürünü kargoladıktan sonra artık iptal işlemi yapamazsınız, iade talep edebilirsiniz.

Trendyoldan siparişi iptal edince para geri gelir mi?

Trendyol sipariş iptalinde kargo ücreti işte detayları. Trendyol para iadesi, site üzerinden alınan bir ürünün iptalinden sonra yapılmaktadır. İptal edilen ürünler incelemeden geçtikten sonra müşteriye para iadesi yapılmaktadır.

Iade ücreti ne zaman yatar?

İade işlemleri, kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, bankamatik kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.3 gün önce

Trendyol da iptal edince para geri gelir mi?

Son olarak şunu da hatırlatmakta fayda var. Web ve uygulama üzerinden yapılan sipariş, iptal ve iade işlemlerinde Trendyol cüzdan seçeneğini kullanırsanız iptal ve iadeler anında cüzdana yatırılacaktır. Hesabımıza geri iade edilmesini istiyorsak bu işlem 2-10 iş günü sürecektir.

Dolap satıcı siparişi iptal edebilir mi?

Siparişin ödendi durumundayken alıcı tarafından iptal talebi isteği gelebilir. İptal talebi geldiğini bildirimlerinden veya Sipariş Detay sayfandan öğrenebilir, yanıt verebilirsin. Unutma, siparişi 4 iş günü içinde kargolamazsan alıcı senin onayına ihtiyaç duymadan siparişi yeniden iptal edebilir.