Sigortanın geri dönüşü var mı?

Sigorta süresi sonunda yaşam kaybı olmaması durumunda ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz. Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz. Primlerinizi dolar üzerinden aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak ödeyebilirsiniz.

Vefat eden birinin hayat sigortası nasıl öğrenebilirim?

Vefat eden bir kişinin hayat sigortası olup olmadığını SBM’nin Sigortam360 internet sayfası üzerinden üzerinden T.C. kimlik numarası bilgileriyle sorgulatarak öğrenilebilir.

SGK prim iadesi yaş şartı nedir?

İadenin yapılabilmesi için kişinin erkekler açısından emeklilik yaşını (60) doldurması gerekmektedir. Yaş şartı sağlandıktan sonra, İspanya’daki sosyal güvenlik kurumu aracılığıyla Türkiye’deki sosyal güvenlik kurumuna bu kişi için yazılı talepte bulunulması halinde prim iadesi yapılabilecektir.

Hayat sigortam var mı yok mu nasıl öğrenebilirim?

Hayat sigortası sorgulaması yapmak çok kolaydır. Hayat sigortası sorgulaması günümüzde online olarak yapılabilir. Mevcut hayat sigortası poliçeleriniz için e-Devlet Kapısı üzerinden, www.sigortadunyasi.com adresi üzerinden başvuru formu doldurarak ya da şirket web siteleri üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Konut kredisi alırken hayat sigortası ne kadar?

Ancak ihtiyaç kredisi için yıllık ortalama yıllık 50-70 TL, konut kredisi (mortgage) için yıllık ortalama yıllık 450-550 TL, taşıt kredisi için ise 100-350 TL hayat sigortası prim bedeli alınmaktadır. Bu fiyatlar bankalara ve sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir.

Hayat sigortası iptal edilebilir mi?

Eğer hayat sigortası, sizin rızanız doğrultusunda yapıldıysa, iptal işlemi daha kolaydır. Bu durumda hayat sigortası prim ödemelerinizi gösteren belgelerle sigorta şirketine başvurabilir, poliçe şartları doğrultusunda hayat sigortanızı iptal edebilirsiniz.

Hayat sigortası prim iadesi nedir?

Prim İadeli Hayat Sigortası, sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primlerin tamamını geri alabileceğiniz, süresi 12 yıl olan bir hayat sigortasıdır. Prim İadeli Hayat Sigortası süresi boyunca, olası bir yaşam kaybı durumunda belirlediğiniz teminat ile yakınlarınızı güvence altına alabilirsiniz.