Sigorta Bilgi Merkezi SBM kime bağlı olarak çalışır?

SBM Kime Bağlı Çalışır? SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi), Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesinde tüzel kişiliği haiz bir kurum olarak kurulmuştur. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin faaliyetleri T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından denetlenir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Hangi Bakanlığa Bağlı?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 16.12

Sigorta şirketlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesinden sorumlu kurum nedir?

Materyal Devlet Denetimi Sisteminde ise şirketlerin, kuruluşlarından faaliyetlerinin sona ermesine kadar her aşamada denetlenmesi söz konusudur. Ülkemizde sigortacılık sektörü üzerinde denetleme ve düzenleme yapmaya yetkili kurum yani Kamu Otoritesi, T.C. maliye ve Hazine Bakanlığıdır.

Aracım hangi sigortaya kayıtlı?

E-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra, turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama adresinden aracınızın plaka bilgilerini girerek zorunlu trafik sigortası poliçe bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi kimin?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesinde tüzel kişiliğe sahip bir kurum olarak kurulmuştur. Araç hasar kaydı sorgulama hizmetleri SBM üzerinden sms ile verilmektedir.

Tramer hangi görevleri yerine getirir?

MADDE 10 – (1) (Değişik fıkra:RG-3/12/2011-28131) TRAMER’in amacı, kamu gözetiminin daha etkin bir şekilde yerine getirilmesi, trafik sigortalarına ilişkin güvenilir istatistiklerin temini, uygulama birliği sağlanması, sigorta sahtekârlıklarının önlenmesi, sigorta sistemine olan güvenin artırılması, tazminat …

Sigorta şirketleri hangi kurum denetler?

MADDE 28 – (1) Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta şirketleri, reasürans şirketleri, özel kanunlarına göre sigortacılık faaliyetinde bulunan kuruluşlar, sigorta ve reasürans aracıları, sigorta eksperlik faaliyetleri, aktüerler ve sigortacılık işlemi yapan veya sigortacılık alanında faaliyet gösteren diğer kişilerin …