SGK onaylı işyeri bildirgesi nedir?

İşyeri Bildirgesi Belgesi ilk defa sigortalı çalışacak, işyeri nakli, devri, birleşmesi ve gerçek kişi işverenin ölümü veya adi şirketlerde yeni ortak alınması durumlarında düzenlenmesi gereken belgedir.

SGK işyeri tescili nedir?

İşyeri bildirgesi, ilk defa sigortalı çalıştırmaya başlayan işverenler tarafından düzenlenerek Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmesi gereken bir tür sigortalı işçi çalıştırmaya başlama bildirimi, beyanıdır. Bu bildirgenin verilmesinin ardından işverenlerin SGK yükümlülükleri de başlamaktadır.

İşyeri bildirgesi hangi durumlarda verilir?

İşyeri bildirgesi, sigortalı çalıştırılan bir işin veya işyerinin devri halinde, yeni işveren tarafından, en geç işin veya işyerinin devralındığı tarihi takip eden on gün içinde işyerinin işlem gördüğü Kurumun ilgili ünitesine verilecektir.

İşyeri tescil aynı gün yapılır mı?

Genel kural olarak işe giriş tarihinden bir gün öncesinde yapılması gereken işe giriş bildiriminin pazar günü yapılamayacağına istinaden, yalnızca pazartesi günleri için geçerli olmak üzere, işe giriş bildirimi pazartesi günü işe giren bir kişi için aynı gün Kuruma bildirilebilmektedir.

Işyeri bildirgesi nasil yapilir?

SGK iş yeri tescil uygulamasına e-devlet uygulaması üzerinden giriş yaptıktan sonra ana sayfada çıkan ekrandan ne tür bir iş yeri bildirgesi vereceğinizi doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Seçiminizi yaptıktan sonra ilgili butona tıklayarak bildirgeyi doldurmaya başlayabilirsiniz.

Işyeri bildirgesi ekleri nelerdir?

ŞİRKETLER

  • SGK İŞYERİ BİLDİRGESİ ( 2 ADET )
  • 2.ORTAKLARIN NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
  • İKAMETGAH BELGESİ
  • 4.VERGİ LEVHASI.
  • İMZA SİRKÜLERİ
  • TİCARET SİCİL GAZETESİ
  • VEKALET VEYA MUHASEBECİYE AİT EK-9.

SGK işyeri tescili nasıl yapılır?

Işveren SGK dosyası nasıl açılır?

E-SGK sitesine girerek buradan e-devlet şifresi sayesinde sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Siteye giriş işlemini yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfadan Gerçek kişi iş yeri bildirgesi düzenle kısmına girilmelidir. Açılan sayfada iş yeri sahibinin istenen bilgilerinin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.

SGK işyeri bildirgesi en geç ne zaman verilir?

Kuruma ilk defa işyeri bildirgesi veren işyerlerinde, sigortalı çalıştırılmaya başlanılan tarihten itibaren bir ay içinde işe alınacakların sigortalı işe giriş bildirgesi en geç işyerinin tescil tarihinden itibaren bir ay içinde verilmesi gerekmektedir.

SGK işyeri devir bildirgesi ne zaman verilir?

İşyeri bildirgesi, sigortalı çalıştırılan bir işin veya işyerinin devri halinde, yeni işveren tarafından, en geç işin veya işyerinin devralındığı tarihi takip eden on gün içinde işyerinin işlem gördüğü Kurumun ilgili ünitesine gönderilecektir.

Işyeri tescil evrakları kaç gün içinde verilir?

İşyeri bildirgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesinin ardından işyeri bildirgesi ilgili sosyal güvenlik merkezine elektronik ortamda intikal ettirilecek olmakla birlikte, tescil edilecek işyeri için Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 29. maddesinde belirtilen belgelerle birlikte 7 gün içinde ilgili sosyal …

Işyeri tescili nasıl yapılır?

İş yeri tescil başvurusu gerçekleştirmek için “İş Yeri Tescil Uygulaması”na e-devlet üzerinden giriş yaparak erişebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için iş yeri yöneticisi ya da yetkilisi kim ise onun e-devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekir.