Seferberlik olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Aynı zamanda e-devlet sistemine elektronik imza, mobil imza ve ya internet bankacılığı ile de giriş yapılır. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-hizmetler bölümünde Milli Savunma Bakanlığı başlığı altında bulunan Personel Sefer Görev Emri Sorgulama sekmesine tıklanır.

Personel Sefer Görev Emri durumunuz vardir tebliğ edilmiştir ne demek?

Personel Sefer Görev Emri, Muvazzaflık hizmetini tamamlamış yasal yaş sınırı içerisindeki personele Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak üzere verilen emri nitelemektedir. Sefer görev emri tebliği, yalnızca personellere değil, askerliğini yapmış erlere de çıkabilmektedir.

E devlet Hangi Bakanlığa Bağlı?

Kurulum ve İşletme e-Devlet Kapısı’nın kurulması ve yönetilmesi görevi T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olup, sistemin geliştirilmesi ve işletilmesi Türksat A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

Sefer görev emri kimlere çıkar?

Askerliğini tamamlamış veya tezkerisi almış vatandaşların mili seferberlik durumda yeniden askeri göreve çağırılması demektir. Sefer görev çağrısı Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından duyurulmaktadır.

Araç sefer görev emri nereden alınır?

Personel sefer görev emri gibi lojistik sefer görev emri de E-devlet’ten kontrol edilebilir. E-devlet sitesinde Güvenlik kategorisinde Milli Savunma Bakanlığı bölümünde kara, deniz ve hava nakil araçları için sefer görev emri sorgulama yapılabilmektedir.

Sefer görev emri durumunuz iptal edilmiştir ne demek?

Barışta Askerliğe Elverişli Değildir, savaşta SGE alabilir raporu alan yükümlülerin sefer görev emirleri iptal edilir. Ancak ihtiyaç olması halinde bu durumda olan yükümlülere de sefer görev emirleri(SGE) verilebilir. En yakın Askerlik Şubesi başkanlığına müracaat edilmelidir.

Araç sefer görev emri kaç yaşında biter?

Sefer görev emri yaşı, seferberlik mevzuatı gereği; TSK’nin ihtiyaçları gözetilerek genç personelden başlamak surtiyle yasal yedeklik yaş sınırı 41 yaşına kadardır. Yedek personele SGE, Seferberlik Bilgi Sistemi (SBS) ile otomasyon ağı üzerinden verilmek yada iptal edilmektedir.