PTT kargo tekrar gelir mi?

Şubeye gönderildiği haberini aldığımız kargoyu üç gün içerisinde almamız gerekir. Aksi taktirde üç günün sonunda kargo, tekrar göndericiye geri gönderilmek üzere yola çıkar. Yani, şubeye giden kargo tekrar dağıtıma çıkmaz.

PTT kargo evde bulamazsa ne olur?

PTT sizi adresinizde bulamazsa kapıya not bırakır ve en yakın PTT şubesine teslim eder kargonuzu (bunu bıraktığı kağıtta belirtir). 5 iş günü bekletir sadece.

PTT kargo iş yerine geldi ne demek?

PTT şubesinde. Yani kargonuzu size teslim edecek olan şubede.

Kargodan alınmayan ürünler kaç gün sonra geri gönderilir?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

  • Aerosol.
  • Traş Kremi/ Losyonu.
  • Hava Yastığı
  • Alkollü İçecekler.
  • Cephane.
  • Hayvan (Canlı veya Ölü)
  • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
  • Aromaterapi Yağı

PTT kargo evde bulamayınca arıyor mu?

Şubeye teslim ediyor ptt eğer evde birini bulamazsa. Arama huyları yok, başkasına teslim huyları da yok.

PTT kargo teslim alınmazsa ne olur?

Alıcı ödemeli bir kargo alıcının adresine ulaştığında alıcı kargoyu almaktan kaçınırsa kargo gönderen kişiye geri gönderilir. Yani iade prosedürü uygulanır.

Adreste bulunamayan kargo ne olur?

Eğer görevlimiz, alıcının adresinde kimseyi bulamazsa, “Kargo İhbar Notu” bırakır ve gönderiyi şubeye geri getirir. Bu durumda gönderinin alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 3 gün içerisinde söz konusu şubeden alınması gerekmektedir.

Alinmayan kargo kaç gün bekler?

PTT iş yerine geldikten sonra ne zaman gelir?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT işyerine geldi ne demek?

Alıcının adresi gösterilmeyerek, alıcının adı ve soyadından sonra, sadece “PTT iş yerinde teslim” ibaresi ile varış PTT iş yeri adını taşıyan ve alıcılarının başvurusu üzerine, gönderilerin PTT iş yerinde teslim edilmesine “PTT iş yerinde teslim” özel hizmeti denir. …