PTT Kargo kimlere teslim edilir?

MADDE 35 –(1) Adreste teslim edilecek gönderiler öncelikle alıcılarına ve varsa vekil ya da mutemetlerine, bunların bulunmaması halinde gönderiyi alma hakkı ve yetkisi bulunan vekil, mutemet, veli, vasi, kayyum, müdür, hizmetçi ile alıcıyla birlikte oturan, görünüşüne nazaran on sekiz yaşından aşağı olmayan ve bariz …

PTT Kargo eve gelir mi?

İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır. Peki PTT evden kargo alımı yapıyor mu? Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

Alıcısı ölmüş kişilere gelen gönderilerde hangi işlemler yapılmalıdır?

Alıcıları ölmüş ise göndericisi tarafından verilecek talimata göre işlem yapılır. Bunlar hiç bir surette alıcının vekil veya mutemedine yahut bir başka yetkiliye verilmez. Aracı adresiyle gönderilen gönderiler, aracı olarak gösterilen kimseye teslim edilir.

Şubeden kargoyu başkası teslim alabilir mi?

Alıcınızı adreste bulamazsak, kendisine gelen kargoya ait bilgilerin yer aldığı ve kargosunu 3 gün içinde şubeden alabileceğini belirten “Adresten Teslim İhbar Notu’nu” bırakıyoruz. Arzu ederseniz gönderinizi teslim edilmesini istediğiniz başka bir kişiye de teslim edebiliriz.

PTT Kargo alıcıya mesaj atıyor mu?

7 Şubat 2017 tarihinde hayata geçirilen uygulamada, kayıtlı tüm gönderilerde kabul işlemi yapıldığında alıcı cep telefonu numarasına, adresine götürüldüğü halde teslim edilemeyip PTT işyerinden alınmak üzere ihbar bırakılan gönderilerde ise hem gönderici hem de alıcı cep telefonu numaralarına ücretsiz SMS gönderilerek …

Kargo eve gelir mi?

Çoğu kargo firması evden kargo alma hizmetleri vermektedir. Örneğin Yurtiçi ve Aras Kargo, bu hizmeti veren en bilindik kargo firmaları arasında yer alıyor. Çoğu kargo firması, web siteleri üzerinden de adrese kurye çağırma hizmeti vermektedir.

PTT kargo Kurye nasıl çağırılır?

​4441788 numaralı çağrı merkezimizi arayarak göndermek istediğiniz kargonun evinizden alınmasını isteyebilirsiniz. ​

Yurtdışından gelen kargo kaç gün bekler?

MADDE 37 – (1) Geldiği alıcıya haber kağıdı veya diğer iletişim kanallarıyla bildirilen kargo gönderileri ile yurt dışı koliler, haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil otuz gün, kurye gönderileri ile yurt dışı APG’ler yedi gün bekletilir.

Kargo ile neler gönderilmez?

Aşağıdaki ürünler (veya açıklamada yer alan ürünler) KargoGO.com’da yer alan kargo firmalarıyla taşınmamaktadır.

  • Aerosol.
  • Traş Kremi/ Losyonu.
  • Hava Yastığı
  • Alkollü İçecekler.
  • Cephane.
  • Hayvan (Canlı veya Ölü)
  • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
  • Aromaterapi Yağı

Kargo teslim alınmazsa ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

PTT kargo alınmazsa kaç günde geri gider?

Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.