PTT evrak gönderme kaç günde gider?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT Kargo alınmazsa kaç günde geri gider?

Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Tebligat ne zaman gider?

PTT işyerlerinde ek hizmet talep edilmeden kabul edilen tebliğ evrakının muhatabına tebliğ edilmesi aynı il dağıtım sahası içerisinde ise en geç 5 iş günü, farklı il dağıtım alanında ise en geç 7 iş günü içerisinde yerine getirilir.

PTT’den cezaevine mektup kaç günde gider?

Mektubun ne kadar sürede teslim edileceğini cezaevinin o andaki yoğunluk oranı belirliyor. Gene de yaklaşık bir zaman vermek gerekirse mektup cezaevine ulaştıktan sonra yaklaşık bir hafta ile 10 gün arasında alıcıya ulaşmış oluyor.

APS ile mektup kaç günde gider?

Bu bağlamda ilgili kişilerin paketleri 1 gün içerisinde gerekli olan adrese ulaşır. Özellikle en uzak noktada dahi olsa, en fazla 3 gün içerisinde paketler ulaşmaktadır. Bunun garantisi verilmesi ile beraber günümüzde pek çok kişi PTT üzerinden APS Kargo hizmetini alıyor.

APS ücreti ne kadar?

2019 YILI PTT KARGO FİYATLARI HAKKINDA

GÖNDERİ TÜRÜ BİRİM FİYAT KDV HARİÇ
APS KURYE / POSTA KARGOSU/ KARGO 0-1000 GR 11,75 TL
1001-2000 GR 15,75 TL
2001 -3000 GR 16,25 TL
3001 GR SONRASI HER BİR KG/DESİ VE KESRİNDEN 1,80 TL

Alınmayan kargo kaç gün bekler?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Ptt’den gelen kargo alınmazsa ne olur?

Alıcı ödemeli bir kargo alıcının adresine ulaştığında alıcı kargoyu almaktan kaçınırsa kargo gönderen kişiye geri gönderilir. Yani iade prosedürü uygulanır.

Mahkeme tebligatı ne zaman gelir?

Yukarıda yapılan açıklamalar ışığında, dava dilekçesinin ve tebligatın tebliğ edilme makul süresi 37 gün olarak belirlenmiştir. Bu sürenin kısalması veya tebliğ edilmemesi durumuna göre kısa ve daha uzaması mümkündür.

Tebligat kaç günde gelir icra?

Bu neden İcra Kaç Günde Sonuçlanır sorusu şu şekilde cevaplanabilir, İcra takibinde tebligat ile gönderilen ödeme emrinin borçlunun eline ulaşmasından itibaren yani 10 günlük yasal süresi içerisinde sonuçlanabilir.

PTT’den mektup göndermek kaç TL?

5 ay önce 2 liraydı şimdi 3 lira! PTT, mektup ve benzeri postaları geçtiğimiz ekim ayına kadar 2 liraya götürüyordu. Ancak ekim ayında yüzde 20 zamla 2.4 liraya yükseltilen en düşük posta ücreti 2 Mart 2020 tarihi itibariyle de yüzde 25 zamla 3 liraya çıkarıldı.

Cezaevi zarf nasıl yazılır?

Cezaevi Zarfının Üzerine Neler Yazılmalı? Zarfınızın sol üst köşesine gönderenin adı, soyadı, adresi ve sağ alt köşesine alıcının adı, soyadı, cezaevi adı, cezaevi tipi, varsa cezaevi nosu yazılmalıdır. Alıcının koğuş numarasını biliyorsanız bu bilgiyide ekleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak (alıcının baba adını, T.C.