Premium deri ne demek?

Yüksek kaliteli ve pahalı bir deri türüdür. Çünkü Full Grain Leather veya Top Grain Leather gibi derinin en kaliteli ve pahalı kısımlarından imal edilmektedir.

Eskitme deri ne demek?

Eskitme deri, canlı ve derin renklere sahiptir. Deri balmumu ile işlenerek ipeksi ve yumuşak bir doku elde edilir. Eskitme derinin işlenme aşamalarından biri de deriyi germektir. Bu işlemden dolayı eskitme derinin İngilizce’de kullanılan diğer bir adı ise “pull-up deri” dir.

Deri nasıl bir kumaş?

Deri kumaş bilindiği üzere birçok farklı hayvan derisiyle doğal ipliklerin harmanlanmasıyla üretimi sağlanan kumaş türüdür. Derinin kalitesi işlenişine göre değişmektedir. İmal edilişindeki kullanılan ham maddelerin kalitesi derinin kalitesinin belirlemektedir.

Fırçalanmış deri ne demek?

Fırçalanmış veya parlatılmış bir yüzeye sahip anilin deriye Nubuk / cilalı veya taşlanmış deri denir. Bu derinin dokusu neredeyse kadife veya bir bilardo masasının yüzeyi gibidir. Bu deri çok yumuşak ve çok kırılgandır. Su dökülmesi ile zarar görebilir.

Suni deri nasıl anlaşılır?

Hakiki derinin kendine has bir kokusu vardır, suni derinin hammaddesi plastik olduğu plastik ve ilaç kokar. * Suni deriyi ateşe tutuğunuza hammaddesi olan plastikten olayı çabuk ve alev alev yanar, hakiki deri ise hemen tutuşmaz ve yandığında suni derideki gibi bir alevlenme yaşanmaz.

Floter deri ne demek?

Nubuk derileri üzerine yapılan şeffaf bir finiajla kadifemsi yüzeye hafif yağlı ve nemli tutum kazandırılması ile ayakkabılık deri olarak üretilen derilerdir. Yüksek kaliteli nubuk deriler üzerine yapılan çok özel finisaj ile sürtünme sonrası parlayan deri cinsidir.

Glase deri ne demek?

Glase: Krom tuzlar ile işlem gören ham keçi derisi, sırça finisaj işlemi gören ve çeşitli renklere boyanan yumuşak yüzeyde derilerdir.

Hakiki deri Terletir mi?

Hakiki deri ile üretilen ayakkabı modelleri, hava alan dokuları nedeni ile ayakta terleme yapmaz ve kötü koku oluşturmaz. Bu bakımdan oldukça avantajlıdırlar.

Laklı deri kumaş nedir?

Sığır, dana, at, deve, keçi, oğlak ve koyun ham derilerinden elde edilir. Ham derinin sepilendikten sonra yağlı ya da sentetik laklarla finisaj yapılmış çok parlak görünüşlü yumuşak tutumlu yüzlük deridir.

Suni deri sağlam mi?

Suni deri kanserojen maddeler içerir. Hava almadığı için suni deriden yapılan ayakkabılar, ayaklarda terleme, koku, bakteri, mantar ve yara gibi olumsuzluklar yaratır. Suni deri dayanıksızdır. Kısa süre sonra renk atma, solma, soyulma gibi maddi zararlar da verir.

Florantik deri nedir?

Florantik, derinin sırça kısmının zımpara işlemi sonrası boyayla kapatılması ile elde edilir. İki renkli kullanılabilme özelliği taşır. Çok parlak finisaja sahiptir. Fırça ile üzerinden geçilmesi sonucu dalgalı bir görünüm kazanır.