Posta pulu hala var mı?

Posta pulları geçmişte gönderinin posta ücretini ödemenin en çok kullanılan şekliydi. Günümüzde ise gönderiler çoğunlukla damga makinesinden geçirilmekte ve kâğıt pul taşımamaktadır. Posta pulları ayrıca pul koleksiyoncuları tarafından satın alınarak biriktirilen çok popüler bir koleksiyon aracıdır.

Posta pulu fiyatları ne kadar?

Kişisel Pul

  • – 100. adet arasındaki siparişlerde bir pul için hizmet bedeli. 1 TL. (Gönderi Türü Ücreti) 125. – 500. adet arasındaki siparişlerde bir pul için hizmet bedeli. 0.75 TL. (Gönderi Türü Ücreti) 525. – adet arasındaki siparişlerde bir pul için hizmet bedeli​ 0.60 TL. (Gönderi Türü Ücreti)
  • Başvuru.

Acele Posta Servisi kaç TL?

ACELE POSTA SERVİSİ

ACELE POSTA SERVİSİ ÜCRET TARİFESİ
YURT İÇİ
1 50 Grama Kadar 13.50 TL
2 100 Grama Kadar 14.00 TL
3 250 Grama Kadar 14.50 TL

Kargolar kilo başına ne kadar alıyor?

Ağırlığı fazla olan gönderilerin ücretlendirilmesi ise şu şekildedir; 30 Kilogramdan 50 Kilograma kadar olan gönderide her 1 kg için olmak üzere ücreti 1,60 TL’dir. 50 Kilogram ve daha ağır gönderiler için her bir kilo başına a kadar olan gönderinin ücreti 1,30 TL’dir.

Ilk posta pulu Osmanlı hangi padişah?

İlk uygulamada alınan ücret mektup üzerine kırmızı kalemle yazılırken 1863 yılında Posta Nazırı Agâh Efendi’nin teklifi üzerine yayımlanan bir padişah fermanıyla posta pulu kullanılmaya başlanılmış, o yıl, üzerinde ay, padişah Abdülaziz’in tuğrası ve Devleti Aliyye-i Osmaniyye ibaresi bulunan ilk posta pulu taşbaskı ( …

Posta pulu iade edilir mi?

) Basımı tamamlanan kişisel pulun müşteri tarafından beğenilmemesinden dolayı yatırılan kişisel pul ücreti iade edilmez ve yerine yeni pul basılmaz. dijital kayıtların bir örneği alınarak müşteriye iade edilir. bir PTT A.Ş. işyerinden şahsına da yapılabilir.