Polislik güvenlik soruşturması nelere bakılır?

Güvenlik soruşturması, kişinin adli sicil kaydının, kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığının, hakkında herhangi bir tahdit olup olmadığının, kesinleşmiş mahkeme kararları ve 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 171 inci maddesinin beşinci ve 231 inci maddesinin 13. fıkraları …

Güvenlik soruşturması sonucu nasıl bildirilir?

Güvenlik soruşturması sonuçlarını öğrenmek isteyenler ikamet adreslerine bağlı emniyet müdürlüklerinden ya da karakollardan bilgi alabilirler. Süreç gizli olarak işlediği için güvenlik soruşturması yapılan bireylerin bizzat gitmeleri ya da telefonla aramaları gerekir.

Güvenlik soruşturmasında sosyal medya incelenir mi?

Sosyal medya paylaşımları yapılan bir sosyal medya hesabının bulunması durumunda güvenlik soruşturması esnasında sosyal medya hesapları incelenir. Sosyal medya hesapları içerisinde zararlı ve kamu yararına aykırı paylaşımlar yapılırsa bu memuriyete girişte mutlaka değerlendirilir.

Sağlık Bakanlığı güvenlik Soruşturmasinda nelere bakılır?

Güvenlik Soruşturmasında Nelere Bakılır 2021

  1. Kişinin adli sicil kayıtları
  2. Kişinin kolluk kuvvetleri tarafından hâlen aranıp aranmadığı,
  3. Kişi hakkında herhangi bir tahdit (sınırlama/kısıtlama) olup olmadığı,
  4. Kişi hakkında kesinleşmiş mahkeme kararı olup olmadığı,

Güvenlik soruşturması en fazla ne kadar sürer?

Güvenlik Soruşturması Ne Kadar Sürer? Yönetmeliğin 12. maddesi uyarınca; “Taleplerinin ilgili makama ulaşmasından itibaren arşiv araştırması sonuçları en geç 30 iş günü, güvenlik soruşturması sonuçları en geç 60 iş günü içinde cevaplandırılır.”

Güvenlik soruşturmasında internet geçmişine bakılıyor mu?

Cinsel suç veya terör suçu olmadığı sürece soruşturman olumsuz gelmez. İnternet geçmişine adli soruşturma kapsamında gerekli izinler alınmadıkça bakılamaz. İnternet geçmişine güvenlik soruşturmasında asla ve asla bakılamaz.