Personel Devam kontrol sistemi Nedir?

Çalışanların iş giriş ve çıkış zamanlarını detaylı olarak kaydeden ve raporlayan akıllı bir otomasyon sistemi olan personel devam kontrol sistemi, personelin çalışma saatleri, yemek molaları, fazla mesai ve tatillere göre bordrosunun hazırlanmasına yardımcı olur.

Personel sistemleri Nedir?

Açılımı personel devam kontrol sistemleri olan PDKS, işletmelerde çalışanların performanslarını takip amacıyla kullanılan otomasyonlardır. Personelin işe giriş çıkış saatleri, mesaileri ve izinleri gibi devamlılığıyla ilgili bilgiler PDKS ile sağlıklı bir şekilde tutulur.

PKDS nedir?

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemleri), personelin işe giriş çıkış saatlerinin takibinin yapılması amacıyla, iş yerlerinde belirlenen yerlere PDKS cihazlarının yerleştirilmesi ile, personelin giriş-çıkışlarını kayıt altına alan ve bunları raporlayarak PDKS yazılımına aktaran sistemdir.

PDKS sistemi nasıl çalışır?

PDKS programı, personel tanıma üzerine kuruludur. Tanımlanmış olan her personelin anlık giriş çıkış hareketleri sisteme kaydolur. İşveren, gerektiğinde bu sistem üzerinden verilere ulaşarak onları işleyebilir. Ayrıca, her ay sonunda meydana gelen bordrolama süreçlerinde PDKS sistemi oldukça etkilidir.

Giriş çıkış kontrol sistemi nedir?

Giriş çıkış kontrol sistemleri, günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Program sayesinde personellerin giriş çıkış kontrolü çok kolay bir şekilde yapılır. Personellerin giriş ve çıkış saatlerinde görev alanlarında olup olmadıklarını kolayca takip edebilirsiniz.

PDKS cihazı nedir?

PDKS açılımı ile Personel Devam Kontrol Sistemleri olarak bilinir. PDKS tüm dünyadaki şirketlerin ve kurumların personellerinin devam kontrollerini sağlamak amacıyla kullandıkları sistemlerdir.

PDKS ne işe yarar?

Günümüzde neredeyse hemen hemen her işletmede ve sektörde pdks kullanılmaktadır. Peki, PDKS nedir? Pdks; yüz tanıma cihazları, parmak izi okuyucu ve kartlı geçiş kontrol terminallerinden oluşan sistemlerdir. Bu sistemler personel devam kontrol programı ile birlikte kullanılarak personel takibi yapılmaktadır.

PDKS sistemi nedir?

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS), çalışanların belirli bir period içinde (genelde ay bazında) çalışma süreleri, devamsızlık süreleri, fazla mesaileri, izinleri gibi hakediş ve kesintilerini günün yasal kuralları çerçevesinde hesaplayan, veri tabanına kayıt eden ve bu kayıtları personelin veya muhtemel olaylarda …

Geçiş kontrol sistemleri ve cihazları nedir?

Geçiş kontrol sistemleri, kişilerin belirli alanlara giriş ve çıkışlarını kontrol ve takip etmeye yarayan sistemlerdir. Geçiş kontrol sistemleri; zaman kontrollü geçişler, biyometrik geçiş sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri olarak üçe ayrılırlar.

Giriş kontrol sistemleri nelerdir?

Giriş kontrol sistemi, temel olarak kişinin kimliğini, giriş zamanını ve nereye gireceğini belirlemekte, denetlemekte ve uygulamaktadır. Binaların sayısı, büyüklükleri, kullanıcı sayısı ve kullanım amacı da sistemin güvenlik boyutunda belirlenmesi için önemli etkenlerdir.

Personel takip sistemi ne işe yarar?

Pdks, işletmelerin çalışma şartlarına göre personellerin işe giriş çıkış saatlerini, puantaj bilgilerine vardiya ve mesai saatlerini kayıt altına alan bir sistemdir. Personelin giriş çıkış saatleri, giriş yetkisi izinleri, eksik veya fazla çalışma saatleri bu sistem üzerinde depolanır.

Araç giriş kontrol sistemleri nelerdir?

Geçiş Kontrol Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

  • Anti Terör mantar bariyer sistemleri,
  • Road (yol) blok sistemleri,
  • Turnike geçiş sistemleri,
  • Akıllı kart sistemleri ile tarama ve tanımlama,
  • Otopark Geçiş Sistemleri,
  • Turnike ve bariyerler,
  • Trafik Ekipmanları