Pazar gunu alkol satisi var mi?

“Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan Pazar günlerinde; marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına …

Hafta sonu içki satışı yasağı kalktı mı?

En çok merak edilen konulardan biri olan alkol yasağı kalkacak mı, içki satışı serbest mi soruları bu genelge ile yanıtını buldu. Bakanlık, tam kapanma döneminde uygulanan alkol satış yasağını, hafta sonu uygulanacak kısıtlamalarda da devam edeceğini açıkladı.

Alkol yasağı cezası ne kadar?

Yasak değildir. Yalnız; Sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde davranışlarda bulunan kişiye, kolluk görevlileri tarafından elli Türk Lirası idarî para cezası verilir.

Tam kapanmada alkol satisi yasak mi?

Tam kapanma kararıyla birlikte alkol satışı da yasaklandı. Yasak hakkında konuşan İçişleri Bakanı Soylu, tekel bayilerinin istisna kapsamında olmadığını belirterek, “İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Pazar günleri içki satışı yasak mı?

PAZAR GÜNLERİ ALKOL SATIŞI YAPILMAYACAK İçişleri Bakanlığı, marketlerin çalışmasıyla ilgili bazı düzenlemeleri açıkladı.

Pazar günü yasak var mı?

Yayınlanan genelgeye göre Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan birçok yasak sona erdi.

Cumartesi Pazar alkol satışı yasak mı?

Migros alkol var mı?

Migros’ta alkol satışı var.

Saat kaça kadar alkol satılıyor?

Alkol satışı ve alkol satışı yapılan Tekel bayileri yarın itibariyle açılacak. Hafta içi saat 07.00 – 20.00 arasında hizmet verebilecek. Bu süre içerisinde alkol satışı da yapılabilecek. Hafta sonu alkol satışı ise yapılmayacak.

10 dan sonra alkol satmanın cezası ne kadar?

Gece saat 22.00 ile 06.00 aralığında alkollü içki satışı yasağına aykırı hareket eden, alkol satışlarını gerçekleştiren kişilere 320 bin TL’ye kadar para cezası kesilecek. Ayrıca bu cezayı 3 kez alan esnafın alkol satma ruhsatlarına el konulacaktır.

Ankara alkol satışı yasak mı?

Ankara Barosu, İçişleri Bakanlığı’nın 17 Mayıs’a kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında alkol satışını da yasaklayan kararını Danıştay’a taşıdı.

Migroslarda alkol satışı var mı?

melis alphan ♀ on Twitter: “Migros’ta alkol satışı var.