PayPal hesabıma gelen parayı nasıl alırım?

Bakiyenizi çekmek için:

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden”Para Çekin”i tıklayın.
 3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
 4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

Türkiyeden PayPal ödemesi nasıl yapılır?

Ödeme yöntemi olarak PayPal’ı seçtiğinizde yeni bir tarayıcı penceresi açılır ve PayPal sitesinin giriş ekranına yönlendirilirsiniz:

 1. PayPal hesabınıza giriş yapın.
 2. Bir ödeme yöntemi seçin.
 3. başlığı altında bağlantılı ödeme yöntemlerinden birini (ör. kredi kartı veya banka hesabı) seçin Davet et.
 4. ‘e tıklayın.

PayPal ödeme sistemi nasıl çalışır?

PayPal, İnternet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemi. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlar. PayPal Inc. eBay Inc.’in yan kuruluşu.

PayPal hangi kartları kabul ediyor?

PayPal, PayPal Credit, Venmo, kredi kartları, banka kartları ve daha fazlası dahil çok sayıda ödeme yöntemini kabul eder.

PayPal hesabı neden kapanır?

PayPal hizmetinin kapanmasının tek sebebi BDDK, yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisans alamaması sebebiyle Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı.

PayPal Türkiye’ye geri gelecek mi?

Tüm dünyada en yaygın şekilde kullanılan elektronik ödeme sistemi PayPal, Türkiye’de tam 5 yıl 10 aydır kapalı. Kaliforniya merkezli şirketten 6 Haziran 2016’da yapılan açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisansı alınamadığı için Türkiye operasyonunun durdurulacağı ifade edilmişti.

PayPal Türkiye Çalışıyor mu?

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme PayPal olarak Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmiştik.

PayPal Alıcı koruması nasıl çalışır?

Kredi kartı bilgilerinizi, PayPal’a bir kez girerek daha sonraki alışverişlerinizde tekrar paylaşmadan ödeme yapabilirsiniz. PayPal Alıcı Koruması ile yurt içi ya da yurt dışı alışverişlerinizde aldığınız ürün size ulaşmaz veya tanıtımından farklı gelirse hiçbir ek ücret ödemeden paranızı geri alabilirsiniz.

PayPal ne kadar kesinti yapıyor?

PayPal’da Komisyon Oranları Bir ürün veya hizmet içi para gönderim işlemlerinizde gönderen herhangi bir ücret ödemez, ancak karşı taraf gönderdiğiniz tutar üzerinden %3,4 + 0,45 TL’lik ücret öder. Yurt dışına para gönderirken, paranızı gönderdiğiniz yere bağlı olarak gönderim ücretleri uygulanır.

PayPal kart ne kadar?

PayPal Nakit Kart ücreti 5 TL’dir, ilk yüklemede kart ücreti, kart bakiyesinden otomatik olarak düşülecektir.

PayPal ile ödeme güvenli mi?

Son derece güvenli bir sisteme sahip olan Paypal, güvenli alışverişte hem alıcıya hem de satıcıya farklı imkanlar sağlıyor. Bu imkanlarla güvenli bir alışveriş yapmak daha kolay oluyor. Kredi kartı numarası kullanmadan alışveriş yapmak, alıcıları her zaman güven altına alıyor.

PayPal hesabı nasıl açılır 2022?

Ana sayfasından veya uygulamadan hesap açabilirsin. Uygulamayı cihazının uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsin. Hesap açma süreci hem web sitesi hem de uygulama için genel olarak aynı. ”Ücretsiz Kaydol” seçeneğine tıkla veya “Kaydol” seçeneğine dokun.

PayPal güvenli bir site midir?

Payoneer Türkiye’de var mı?

Payoneer, Türkiye’de TEB bankası ile anlaşmalı olarak çalışıyor. Payoneer Kart’ınızı kullanarak TEB bankası ATM’leri üzerinden para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PayPal hesabı nasıl açılır 2021?

PayPal ana sayfasından veya uygulamadan hesap açabilirsin. Uygulamayı cihazının uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsin. Hesap açma süreci hem web sitesi hem de uygulama için genel olarak aynı. ”Ücretsiz Kaydol” seçeneğine tıkla veya “Kaydol” seçeneğine dokun.

PayPal neden yasak?

30 Mayıs 2016 tarihinde resmi İnternet sitesinde yayımlanan bildiri ile PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğu açıklandı. Gerekçe olarak ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi gösterildi.

PayPal yerine ne kullanabiliriz?

payoneer ve skrill benim aktif kullandığım iki alternatif. payoneer size abd’de bir hesap açıp debit card yolluyor. dünyanın her yerinde online ve mağazalarda alışveriş yapabiliyorsunuz. para alıp gönderebiliyorsunuz. skrill de bildiğiniz paypal gibi çalışıyor.

PayPal Türkiye var mı?

Türkiyede PayPal Nasıl Kullanılır?

Netice itibariyle dünyanın pek çok yerinden PayPal’a üye olabilseniz de Türkiye’den olamazsınız. PayPal şu an için Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş durumda. Dolayısıyla, Türkiye’den ve Türkiye’ye yapılan para transferine izin vermemektedir.

Türkiye’de PayPal kullanmak neden yasak?

Neden PayPal Türkiye’de faaliyet gösteremiyor sorusunun cevabı, yukarıda da belirtildiği üzere, Türkiye’deki bankacılık sisteminin kurallarına uygun şekilde hareket edilmediği ve gerekli izinleri alamadığındandır.

Papara PayPal yerine geçer mi?

Papara yurt dışında bir ofis açarak orada alacağı PayPal transferlerini komisyon alarak veya almayarak Türkiye’deki Papara hesabımıza aktarabilir. Bu sayede yurt dışına yazılım, tasarım vs. satan kişiler kolaylıkla Papara üzerinden hem dolar veya euro bazında hem de TL ye çevirip TL bazında ödemelerini alabilir.

Stripe türkiyede kullanılıyor mu?

Stripe Türkiye kimlik kartını destekler. Stripe Türkiye’ye ödeme göndermez. Stripe Transferwise’a ödeme gönderir. Stripe N26, Revolut, Bunq tarzı tüm mobil bankacılık ürünlerine ödeme gönderebilir.

PayPal Türkiye nedir?

Paypal, kredi kartı kullanmadan, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir nevi online bankacılık sistemidir.

PayPal sorunu nasıl çözülür?

İşte o yöntemler:

 1. Bir Yakınınızın Hesabını Kullanın: Yurt dışında oturan, güvendiğiniz bir yakınınızla anlaşarak onun banka bilgileri ile bir Paypal hesabı oluşturabilirsiniz.
 2. Yurt Dışında Banka Hesabı Açın: Bireysel olarak uygulayabileceğiniz daha güvenli ve daha profesyonel bir yöntem de var.

PayPalı kim yasakladı?

Papara ile PayPal aynı mı?

Bildiğiniz üzere ülkemizde PayPal kapalı ve kullanılamıyor. Bu sebeple yurtdışında online olarak çalışan kişiler ödeme almakta zorlanıyor. Papara yurt dışında bir ofis açarak orada alacağı PayPal transferlerini komisyon alarak veya almayarak Türkiye’deki Papara hesabımıza aktarabilir.

Bakiyenizi banka hesabına aktarmak için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şunlardır:

 1. PayPal web sitesine girin ve giriş yapın.
 2. Wallet’a gidin.
 3. “Transfer Money”e tıklayın.
 4. “Withdraw from PayPal to your bank account”a tıklayın.
 5. Paranızı transfer etmek istediğiniz banka hesabını seçin ve “next”e tıklayın.

PayPal alternatifi var mı?

Hesap nasıl açılır hesap?

1. Adım: Google Hesabının türünü seçin

 1. Google Hesabı’nda oturum açma sayfasına gidin.
 2. Hesap oluştur’u tıklayın.
 3. Adınızı girin.
 4. “Kullanıcı adı” alanına bir kullanıcı adı girin.
 5. Şifrenizi girip onaylayın.
 6. Sonraki’yi tıklayın.
 7. İleri’yi tıklayın.

PayPal hesabıma gelen parayı nasıl alırım?

Bakiyenizi çekmek için:

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi’nden”Para Çekin”i tıklayın.
 3. Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
 4. Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.

PayPal neden kapandı?

30 Mayıs 2016 tarihinde resmi İnternet sitesinde yayımlanan bildiri ile PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğu açıklandı. Gerekçe olarak ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi gösterildi.

Paycell den gönderilen para nasıl çekilir?

Detaylı Bilgi

 1. Paycell Kart’ın ile banka ATM’lerinden ve PTTmatiklerden para çekilebilir.
 2. Kart kayıp/çalıntı, itiraz ve bakiye iade işlemleri için 0850 622 60 60’ı arayabilirsiniz.
 3. Kart bakiyenizden yıllık 500 TL’ye kadar iade talebinde bulunabilirsiniz.

PayPal para iadesi ne zaman gelir?

Tahsil edilmeyen, iade edilen veya reddedilen bir ödeme bakiyenize ya da orijinal Ödeme Yönteminize iade edilir. Tahsil edilmeyen bir ödeme ödemeyi başlattığınız tarihten itibaren 30 Gün içinde size iade edilir.

PayPal neden Türkiyede yok?

İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. PayPal kararına gerekçe olarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddini gösterdi.

PayPal neden Türkiyeden ayrıldı?

düzenlemeye göre paypal’ın milyonlarca dolar harcama yapıp, bir o kadar parayı da burada bağlayıp, sunucularını, verilerini türkiye’de tutması gerekiyor. a.b.d. ve avrupalıların üzerinde anlaştıkları veri güvenliği koşullarını karşıladıkları için.

PayPal ın yerine ne gelecek?

Yurt Dışından Ödeme Almak İçin Paypal Alternatifi Olan 13 Sistem

 1. Payoneer. Paypal alternatifi olarak en çok kullanılan ödeme alma sistemi olarak ön plana çıkıyor.
 2. Transferwise.
 3. 3. Skrill.
 4. Payza.
 5. 5. Webmoney.
 6. Neteller.
 7. Moneygram.
 8. 8. Ecopayz.

PayPal neden güvenli?

Paypal tüm dünyada kullanılan online bir ödeme şeklidir. Bir banka hesabına gerek olmadan, kredi kartına ihtiyaç duymadan Paypal ile ödeme yapabilirsiniz. Kimlik ve banka bilgileri kullanılmadığından oldukça güvenlidir.

PayPal mı daha iyi Ininal mı?

ininal Kart’ınızı Paypal sistemine tanımlayarak, Paypal destekli tüm Internet sitelerinden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.