Özürlülere hibe var mı?

İŞKUR (Türkiye İş Kurumu), engelli bireylerin kendi işlerini kurmaları için 65.000 TL’ye kadar hibe desteği vermektedir. 2021/2. dönem için son başvuru tarihi 16 Nisan 2021. 2022 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuru Kriterlerinde Değişiklik Yapılmıştır.

Esnafa hibe Desteği kimlere verilecek?

Salgından etkilenen 1,5 milyona yakın esnaf ve sanatkara hibe desteği başvuruları başladı. Destekten 17 Mayıs 2021’den itibaren gelir vergisi mükellefiyeti olan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler kazançlarına esas faaliyet konuları üzerinden yararlanabilecek.

Esnaf Desteği hibe ne zaman verilecek?

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere 20 Mayıs 2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Ticaret Bakanlığı tarafından hibe desteği veriliyor.

Engelli hibe desteğine kimler başvurabilir?

Aranılan şartlar Bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerle kaybetmesi nedeniyle işgücü kaybının en az % 40 olduğu “Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları” ile belgelenen kişiler mevzuatımızda engelli olarak kabul edilmektedir.

Engellilere hibe desteği ne kadar?

Son Başvuru Tarihi 12 Temmuz 2021. Engelli Hibe Desteği Başvuruları Devam ediyor! Kendi işini kurmak isteyen engelliler için 65 bin TL’ye varan hibe desteği başvuruları başladı.

Hibe destegi basvurusu ne zaman son?

“Destek başvuruları 25 Mayıs 2021 Salı günü başlayacak olup, 30 gün süre ile (23 Haziran 2021 Çarşamba günü 23.59’a kadar) devam edecektir. Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için, TC kimlik numarasının son hanesine göre başvuru alınacaktır.

Hibe Destek Başvurusu Ne Zaman?

3 bin TL hibe ne zaman verilecek?

Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize verilen 3 bin ve 5 bin TL’lik hibe desteğinin son başvuru tarihini gelen talepler üzerine 1 Temmuz 2021 Perşembe saat 23:59’a kadar uzattık. Düzenleme kapsamında 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteği veriliyor.

Esnaf hibe desteği ödeme bekliyor ne demek?

Hibe desteği ödeme bekliyor uyarısı, ödeme kapsamındaki vatandaşın, ödemelerinin sırası geldiğinde yatacağı anlamını taşımaktadır.