Özel araçla seyahat serbest mi?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir.

65 yaş üstü kendi aracıyla şehirler arası seyahat edebilir mi?

65 yaş üstü vatandaşların, özel araçla şehirler arası seyahat etmeleri için valilik, sağlık kuruluşu ya da kaymakamlıklara gitmelerine gerek yok. 65 yaş üstü özel araçla şehirlerarası seyahat etmeyi planlayanlar 199 ya da e-Devlet kapısı üzerinden ‘Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi’ alabiliyor.

Özel araçla seyahat izni nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi’ni e-devlet üzerinden ya da Alo 199’u arayarak kolayca alabilirsiniz.

  1. Alo 199’u aradığınızda karşınıza çıkan vatandaşlık temsilcisi size sorular soracak.
  2. Nereden nereye gideceğiniz, hangi araçla gideceğiniz, özel otomobil ise araç plakası kiminle gideceğinize dair sorular soruluyor.

Otobüsle seyahat izni gerekli mi?

– Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz etmesi yeterli olacaktır.

Cumartesi seyahat yasağı var mı?

Şehirler arası yolculuk yasağı kalktı mı?

Sağlık Bakanlığı ve Korona virüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan 21 Haziran 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde ele alındı, Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı kapsamında 1 Temmuz itibariyle seyahat yasağı tamamen …

65 yaş üstü özel araçla şehir dışına çıkabilir mi?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 65 yaş ve üstü sokağa çıkma yasağı gereğince, 65 yaş ve üstü vatandaşlar seyahat izin belgesi olmadan seyahat edemiyor. 65 yaş üstü vatandaşların seyahat etmek, şehir dışına çıkmak için seyahat izin belgesi alması gerekecek.

Özel araçla seyahat HES kodu gerekli mı?

Özel Araçla Seyahat İçin Hes Kodu Gerekli Mi? Özel araçla yapılacak seyahatler için HES kodu uygulaması bulunmamaktadır. Özel aracınızla seyahat edecekseniz, hes kodu olmadan da seyahat edebilirsiniz.

Seyahat için izin almak gerekiyor mu?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirlerarası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla izin verilecektir. Seyahat İzin Belgesi verilen kişiler, seyahat süreleri boyunca sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.

Özel araç seyahat izin belgesi kaç gün geçerli?

SEYAHAT İZİN BELGESİ KAÇ GÜN GEÇERLİ? Seyahat İzin Belgeleri çıkış yapılan illerinden tek gidiş veya gidiş/geliş şeklinde düzenleniyor. Seyahat İzin Belgeleri tek gidiş için 36 saate kadar, gidiş geliş için ise 72 saate kadar geçerli olacaktır.

Şehirlerarası seyahat için izin gerekli mi?

– Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının istisnaları; özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirlerarası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmeleri kaydıyla izin verilecektir.

Otobüsle şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince vatandaşların şehirlerarası seyahatine zorunlu haller dışında izin verilmeyecek. Seyahat izin belgesi olmayanlara uçak, tren, gemi veya otobüs gibi toplu ulaşım araçlarında bilet kesilmeyecek.