Oturma izni nasıl uzatılır?

Oturum izni uzatma hususuyla Göç İdaresi ilgilenmektedir. Yani oturum izni uzatma talebiniz konusunda online olarak bulunduğunuz yere bağlı İl Göç İdaresi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Oturum izni uzatma konusunda yetkili mercii başvuruda bulunacak kişiden çeşitli evraklar talep edilmektedir.

Afganlara oturma izni nasıl alınır?

Oturum izin belgeleri, ikamet adreslerine gönderilmektedir. Oturum izni başvuru ve uzatma başvuruları e-ikamet üzerinden yapılır. İlk defa oturum iznine başvuran AFGANİSTAN vatandaşlarının sistem tarafından kendilerine verilen randevu gün ve saatinde bulunduğu ildeki İl Göç İdaresinde bulunması gerekmektedir.

Oturma iznim bitti ne yapmalıyım?

İkamet tezkeresinin süresi bitmeden veya sürenin bitim tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde yetkili emniyet makamlarına müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu süreyi geçiren yabancılara verilecek ikamet izinlerinden ihlal edilen sürenin harcı bir kat fazla ile tahsil edilir.

Oturma izni süresi ne kadar?

Türkiye’ye gelen yabancılar 180 gün içerisinde 90 güne kadar ikamet izni almadan kalabilmektedir. Ancak bu süreden daha fazla kalmak isteyen yabancıların kalış amaçlarına göre ikamet tezkeresi almaları zorunludur.

Kırgızistan oturma izni nasıl alınır?

Kırgızistan vatandaşları Türkiye’ye girdikten sonra oturum almak istediklerinde kendilerine verilen vize muafiyet süreleri dolmadan ikamet izni yani oturma iznine başvuru yapmaları gerekmektedir. Kırgızistan vatandaşlarının vize süresi 90 gündür. Bu süre dolmadan randevu alarak başvuruda bulunabilirler.

Insani oturma izni nedir?

İnsani nedenlerle bir şekilde Türkiye’de kalması gerekli görülen yabancı uyruklu kişilere verilen oturma izni türüne “insani ikamet izni” denmektedir. İkamet izni olmayan, fakat Türkiye’de Türk vatandaşı çocuğu olanlar, Türkiye’de tedavi görenler gibi geçerli bir nedeni olan kişilere, insani ikamet izni düzenlenebilir.

Ikamet izni uzatma başvurusu ne zaman sonuçlanır?

İkamet izni başvuruları, başvurunun işleme alınmasından itibaren en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Doksan günlük süre, bilgi ve belgelerin tam olarak yetkili makama teslim edildiği tarihten başlar. Sürenin uzaması halinde yabancıya bilgi verilir.

Oturma izni nasıl uzatılır?

Daha önce Türkiye’den ikamet izni başvurusunda bulunup olumlu sonuçlanan yabancıların, ikamet izinlerinin süresi bitmeden önce başvuru yaparak Türkiye oturma izni uzatma talebinde bulunmaları gerekir. Oturma izni uzatma talepleri, izin süresi bitmeden en erken 60 gün, en geç ise 3 gün öncesinden yapılması gerekir.

Ikamet izin randevusu nasıl alınır?

Göç idaresi randevusu oluşturmak için www.gochizmetleri.com adresimiz üzerinde form doldurabilir ya da 0850 532 13 21 numaraları çağrı merkezimiz üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yabancı ülkelerden gelerek Türkiye’de oturum izni (ikamet) almak isteyen kişilerin T.C.

Oturma izin belgesi nasıl alınır?

Oturma izni, yabancının ikamet edeceği ilde yer alan Göç İdareleri’ne başvurularak alınır. Başvurular uzman danışmanlarımız tarafından online ortamda yapılır. Randevu belgesi ve diğer gerekli belgeler hazırlanır ve yabancı randevu günü belgelerini Göç İdaresi memuruna teslim eder.

Ikamet izni uzatma başvurusu nereye yapılır?

Tüm öğrenciler ikamet izni başvurularını İZÜ Uluslararası Ofis’e teslim etmelidir. Daha sonrasında İZÜ Uluslararası Ofis, öğrencilerin ikamet izni başvurularını Göçmenlik Bürosu’na iletir.

Oturma izni kaç kere uzatılır?

İnsan ticareti mağduru oturma izni valiliklerce otuz gün süreli düzenlenmektedir. Düzenlenen insan ticareti mağduru oturma izinleri en fazla altışar aylık sürelerle uzatılabilir, ancak bu süreler toplamda üç yılı geçemez. Dolayısıyla insan ticareti mağduru oturma izni en fazla 5 kez uzatılabilir.

Yabancılar için randevu nasıl alınır?

İL GÖÇ İDARESİ’den randevu almak için; goc.gov.tr internet sayfasındaki e-ikamet uygulamasına gsm numarası veya e-mail kullanarak ilk kez başvuru seçeneği seçilerek giriş yapılmalıdır. Oturma izni başvuru formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır.

Oturma ve çalışma izin belgesi nereden alınır?

Muaf listesi içerisinde yer alan çalışanlar e-Devlet üzerinden edindikleri çalışma belgesi sayesinde sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde işlerine gidebilecek. Çalışma belgeleri www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e Başvuru ekranından temin edilecek. ÇALIŞMA İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Türkiye’de evlilik oturma izni nasıl alınır?

Türk Vatandaşıyla Evli Olanlar

  1. İkamet İzni Başvuru Formu.
  2. Pasaport veya yerine geçen belgenin aslı ve fotokopisi.
  3. Dört (4) adet fotoğraf.
  4. Evli olduklarını gösterir belge.
  5. Destekleyicinin Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi.
  6. Destekleyicinin Kalacağı sürede yeterli ve düzenli maddi imkâna sahip olduğuna dair belge.