Online film izleme siteleri yasal mı?

Eser olarak görülen dizi ve filmler yayın hakları ihlalinde büyük cezalar uygulanmaktadır. İnternetten film dizi izlemek suç teşkil etmemektedir. Fakat bu yayınları çok sayıda kişiye yani halka açık bir biçimde göstermek ve yayınlamak suç teşkil edebilir.

Internetten film indirmek suç mu?

Kültür Bakanı Günay, internetten film indirenlerin suç işlemediğini, ancak film indirip çoğaltanlara yaptırım uygulanacağını açıkladı. Günay, “Siz film indirip izliyorsanız ona bir şey yok. Ama siz servis etmeye başlarsanız ona yaptırım getiriliyor” diye konuştu.

Hangi sitede film izlenir?

10 En İyi Ücretsiz Film Yayın Sitesi

 • 1 YouTube. YouTube’un en iyi ücretsiz yayın sitelerinden biri olması şaşırtıcı değildir.
 • 2 Sony Crackle.
 • 3 Vudu Movies on Us.
 • 4 PopcornFlix.
 • 5 Veoh.
 • 6 Pluto TV.
 • 7 Classic Cinema Online.
 • 8 Viewster.

Telefondan film izlemek suç mu?

Türk Ceza kanunun 163/2 maddesi derki Telefon hatları ile frekanslarından veya elektromanyetik dalgalarla yapılan şifreli veya şifresiz yayınlardan sahibinin veya zilyedinin rızası olmadan yararlanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Internetten film izlemek kul hakkına girer mi?

Diyanet, yayınladığı aylık dergide, internet üzerinden izinsiz film, müzik, kitap gibi dijital ürünler indiren kişilerin “hak gasp ettiğini” söyledi. Günümüzde pek çok sektörün dijitalleşmesi, telif yasalarının oluşmasını sağladı.

Internetten müzik indirmek yasal mı?

Eser sahibinin izni olmadan, herhangi bir eser kullanılamaz, umuma arz edilemez. Eser Umuma Arz Edilmişse ve Herhangi Bir Kaynaktan Elde Edilebiliyorsa Ne Olacaktır? Eseri indirmek ve bilgisayara ya da akıllı telefona kaydetmek, yasalar gereği suçun maddi unsurunu oluşturmayacak, bir başka deyişle suç oluşmayacaktır.

Film indirmek yasak mı?

Youtube videosunu MP3’e indirmek yasaldır, sadece Hizmet Şartlarına aykırıdır. Uygulama sadece telif hakkı bulunan bir şarkıyı yasa dışı yollarla indimek ve yayınlama durumda cezaya çarptırılabilirsiniz.

Ücretsiz film nasıl izlenir?

Sıkıldığınız reklamlar olmadan yasal bir şekilde film izlemek veya indirmek size de harika bir fikir olarak geliyorsa işte, Ücretsiz ve Yasal Olarak Film İzleyebileceğiniz 10 Harika Site!

 1. The Internet Archive. @internetarchive.
 2. 2. Retrovision.
 3. 3. Youtube.
 4. Crackle.
 5. 5. Pluto TV.
 6. 6. Vimeo.
 7. 7. MoviesFoundOnline.
 8. 8. PopcornFlix.

Yeni cikan filmler nereden izlenir?

Yeni Çıkan Filmleri Ücretsiz İzleyebileceğiniz Diğer Siteler

 • Wimco.
 • Movies Found Online.
 • Popcorn Flix.
 • Classic Cinema Online.
 • Hulu.

Korsan video indirmek suç mu?

Bilgisayarınıza korsan film indirip izlerseniz ve yakalanırsanız filmin telif hakları sebebi ile hapis yatabilirsiniz. Avukat Reşit Onuk anlatıyor. Madde – Lisansı yabancı bir şirkete ait filmin, müziğin veya belgenin izinsiz kullanılması veya kopyalanması suçtur.

Online film izlemek caiz mi?

Tv izlemek göz zinası mi?

Romantik film ve diziler göz zinasına girer mi? Film veya dizi izlemek için farklı programlar var. Bunca seçenek arasında insan kendi kaybedip yükümlü olduğu ibadetleri, ailevi sorumlulukları veya insani mecburiyetleri aksatıyorsa televizyon izlemek haramdır.