Online check-in yapınca bilet almaya gerek var mı?

Online check-in yapmadan önce biletinizi almış olmanız gerekiyor. Online check-in hizmeti uçuşunuza 24 veya 72 saat kala başlıyor ve son 45 veya 60 dakikaya kadar yapılabiliyor. Online check-in yaptıktan sonra e-mail ve SMS ile gelen barkodu güvenlik geçişlerinde uçuş biniş kartı olarak kullanabilirsiniz.

Internetten aldığım uçak bileti nasıl alınır?

Online uçak bileti almak oldukça basittir. Pegasus web sitesi flypgs.com ya da Pegasus mobil uygulama üzerinden e-bilet satın alabilirsiniz. Bilet alırken tek yapmanız gereken, ilgili bilgileri girip size uygun uçak biletine karar verdikten sonra bilet bedelini banka ya da kredi kartı ile ödemek.

Internetten uçak bileti almak güvenli mi?

3D Secure sistemi online uçak bileti alımınızı güvenli hale getiren sistemdir. Visa ve Mastercard ile yapılan online işlemlerin çoğunluğunda kullanılır. Alışveriş bilgilerinizin doğrudan bankaya iletilmesiyle bilgileriniz üçüncü şahıslar tarafından görüntülenmeden işleminizi tamamlamış olursunuz.

Check-in nerede yapılır?

Havaalanında check-in yapmak için kimliğiniz ya da pasaportunuz muhakkak yanınızda bulunmalı. Havayolu şirketinizin bankolarını bulup sıraya giriyorsunuz. Sıra size geldiğinde resimli kimliğiniz ya da pasaportunuzu görevliye verip gideceğiniz lokasyonu ve uçuş saatini söylüyorsunuz.

Online check-in yapınca kaç dakika önce?

Online check-in, uçuşunuzun kalkış saatinden 48 saat öncesinde yapılabilir. E-bilete sahip tüm yolcular için sistem programlanan kalkış saatinden 90 dakika önce kapanır.

Check-in yapınca ne oluyor?

Check-in, biletini internetten ya da acenteden almış olan yolcunun havalimanında ilgili havayolu ofisine uğrayarak oturacağı yerin belirlendiği, kimlik doğrulamanın yapıldığı, biniş kartının yolcuya verildiği ve yolcunun bagajını teslim ederek bagaj fişini aldığı işlemlere verilen isimdir.

Online otobüs bileti aldıktan sonra ne yapılır?

Biletinizi obilet.com üzerinden satın aldıktan sonra, bilet bilgileriniz tarafınıza e-mail ve SMS ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi ve HES kodunuzu göstererek seyahatinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yazdırılan biletlerde iptal işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Internetten uçak bileti aldıktan sonra ne yapılmalı?

İnternet üzerinden alacağınız bilet için cep telefonunuza gelen mesaj ve nüfus cüzdanınız ile havalimanına gitmeniz ve ardından ilgili havayolunun ofisine uğrayarak check-in yaptırmanız yeterli olacaktır. Bu esnada elinizde herhangi bir bilet olmasına gerek yoktur.

Uçak biletini hangi siteden almalıyım?

En İyi Uçak Bileti Siteleri

  • Turna.com.
  • Enuygun.com.
  • ucuzabilet.com.
  • Skyscanner.com.
  • Obilet.com.

Biletwise güvenli mi?

biletwise’dan alınan ve satılan her bilet %100 garantilidir.

Uçuş öncesi check-in nedir?

Check-in işlemi havaalanında bagaj verme ve bilet kontrol işleminden geçme olayıdır. Misafirlerimiz havaalanına gitmeden önce flypgs.com’dan Check-in sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve ad- soyadınızı girerek işleminizi yapabilirsiniz.

Check-in yapmak zorunlu mu?

Online Check-in Yapmak Zorunlu mu? Bu işlemi yapmak zorunlu değil, fakat zamandan tasarruf etmek isteyenler için en uygun seçenek. Özellikle bagajı olmayan ya da sadece el bagajı olan yolcular, bu işlem sayesinde yalnızca biniş kartını kontrol görevlisine göstererek doğrudan uçağa giriş yapabilmektedir.