Oksijen konsantratörü arabada kullanılır mı?

OLV-B1 Taşınabilir Oksijen Konsantratörünü, evinizde kullanabileceğiniz gibi her yere götürebilirsiniz, arabanızda kullanabilirsiniz, omzunuza çanta şeklinde rahatlıkla takar, tekerlekli taşıma arabası sayesinde kolayca taşırsınız.

Oksijen konsantratörü Nasil çalişir?

Oksijen konsantratörü elektrik ile çalışır. Bu cihaz havada bulunan oksijeni ayrıştırarak üzerinde bulunan oksijen çıkışından yüksek safiyette oksijen verir. Oksijen konsantratörü ortamda bulunan havayı filtre etmesine rağmen ortamda bulunan oksijen seviyesini de değiştirmez.

Oksijen makinesi kaçta çalışır?

Oksijen konsantratörü 24 saat çalışabilir şekilde üretilse de, 7 – 8 saat sürekli kullanım sonrasında ortalama 30 ile 40 dakika kadar dinlendirmeniz cihazın ömrünü uzatır ve aşırı ısınmalara karşı önlem almış olursunuz.

Oksijen tüpü yerine ne kullanılır?

havadan oksijeni süzerek hastanın >%90 oranında oksijen solumasına olanak sağlayan, hastanelerde ve evlerde sürekli oksijene ihtiyaç duyan hastalarda oksijen tüpü yerine kullanılan cihaz.

Ev tipi solunum cihazı nedir?

Hasta ve yaşlıların oksijen ihtiyacını gidermek için üretilmiş 5lt elektrikli ev oksijen cihazı, evdeki şehir cereyanı ile çalışan ortamdaki havayı ayrıştırarak % 90 – 94 oranında oksijen üreten makine nasal yoldan hasta/yaşlıya oksijen gereksiniminde oksijen üretir.

Oksijen konsantratörü ne kadar elektrik yakar?

Bu cihazların Oksijen Yoğunlukları %30 ila %96 arasında değişir. Hastalarımızın kullanmaları gerektiği oksijen yoğunluğu genellikle %90 ila %96 arasındadır. Aylık Elektrik tüketimi 45 TL ile 200 TL arasında değişir. Bu tüketimler günde en az 16 saat kullanıma göre hesaplanmıştır.

Solunum cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?

Oksijen Konsantratörü Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  • Marka ve Model. Solunum cihazı satın alırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu markadır.
  • Kullanım Süresi.
  • Ekran, Dijital Gösterge ve Uzaktan Kumanda.
  • Yasal Mevzuat.
  • Oksijen Yoğunluğu.
  • Belgeler ve Aksesuarlar.
  • Oksijen Sensörü
  • Alarmlar.