Neden internet Kullanilamiyor diyor?

İnternet kullanılamıyor uyarısının nedenleri: Telefonunuzun ağ bağlantılarını otomatik hatırlamasını sağlayan önbelleğin temizlenmesi gerekiyor olabilir. Telefonun güç tasarrufu modu veya uyku modu Wifi bağlantınız engelliyor olabilir. Modemle ilgili Wifi ayarlarında sorun olabilir ve yeniden yükleme gerekebilir.

Cepten internete neden giremiyorum?

Telefondan halen internete bağlanamıyorsanız telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. “Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla” adımlarını takip ederek ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Wifi de bağlı internet yok ne demek?

Yönlendiricinizi ya da Modeminizi Kontrol Edin. İnternete aynı ağa bağlı herhangi bir cihazınızdan erişemiyorsanız, sorun muhtemelen yönlendiricinizden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, ADSL kablonuzun yönlendiricinize doğru bağlandığından emin olun. Değilse, yönlendiriciden bir kez çekip çıkarın ve tekrar takın.

Mobil ağ kullanılamıyor ne demek?

Bu hata mevcut bir internet ağınız olmadığı anlamına geliyor ve mobil veri üzerinden herhangi bir işlem yapamayacağınızı belirtiyor.

Telefon interneti neden açılmıyor?

Telefonumun mobil verisi açılmıyor sorununda; internet bağlantısının çalışmamasının birden fazla nedeni olabilmektedir. Bulunulan yerde telefonun çekmemesi, cihazın bozulması, operatör kaynaklı sorun yaşanması, APN’in silinmesi, internet paketinin bitmesi, sim kartın tam oturmaması gibi sebepler olabilmektedir.

Telefon interneti bilgisayara nasıl bağlanır kablosuz?

Bağlanmak istediğiniz cihazda “Ayarlar”dan “Hücresel”e tıklayın. “Kişisel Erişim Noktası”na gidin ve internet paylaşımının açık olduğundan emin olun. Ardından Wi-Fi şifresini ve telefonun adını doğrulayın. Diğer cihazınızı kablosuz ağa bağlayana kadar bu ekranda kalın.

Internet bağlantısı nasıl kontrol edilir?

Kablosuz bağlantının açık ve cihazınızın bağlı olduğundan emin olun.

  1. Ayarlar uygulamanızı açın “Kablosuz ve Ağlar” veya “Bağlantılar”a gidin.
  2. Kablosuz’u açın.
  3. Ekranınızın üst kısmındaki kablosuz bağlantı göstergesini.