Ne zaman emekli olurum Danışma Hattı?

ALO 170 – Çalışma Hayatı İletişim Merkezi.

SGK ile ilgili kime soru sorabilirim?

Alo 170 SGK danışma hattı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi tarafından hizmet vermektedir.

Emeklilik icin nereyi aramalıyım?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun danışma hattını arayarak işlem yapmak için şu adımlar yapılmalıdır: Herhangi bir operatöre bağlı olan telefondan Alo 170 Emekli Sandığı Danışma Hattını arayın.

Yanımda çalışan sigortalıları nasıl görebilirim?

SSK sorgulama işlemlerinin yapılması için e devlet kapısına giriş yapılmalıdır. TC kimlik numarası ve e devlet kapısı şifresi ile yapılacak giriş sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri arasında yer alan 4A hizmet dökümüne tıklanması SSK sorgulama işlemlerinin tamamlanması için yeterlidir.

Alo 170 SGK danışma hattında neler oluyor?

Çalışma Hayatı İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Alo 170 iletişim merkezi, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

SGK şikayet nasıl yapılır?

SGK kapsamında işçi şikayeti şu yollar ile yapılmaktadır: ALO 170 numaralı hattın aranması. ALO 170 hattı 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında görevde olan işçiler için hizmet veren hattır.

SGK’ya gönderilen dilekçeler ne zaman sonuçlanır?

Ancak SGK’nın dilekçeye olumsuz cevap vermesi halinde ancak bu cevap sonrası dava açmak mümkün hale geliyor. SGK’nın bu şekilde kendisine verilen dilekçelere cevap vermesi için 60 gün süresi var. Bu süre içerisinde SGK dilekçeye cevap vermezse, talep reddedilmiş sayılıyor ve dava açılabiliyor.

Alo 170 den neler öğrenilir?

SSK sorgulama numarası kaç?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

Emekli olmak için hangi belgeler gerekiyor?

Emeklilik başvurusu için gereken evraklar şu şekilde; Gelir belgesi muafiyet belgesi. İşten ayrılış belgesi. Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi (belge, emekliliğe hak kazandığınızın ispatı niteliğindedir.)

Sigortam olup olmadığına nasıl bakarım?

ALO 170 ARACILIĞIYLA SİGORTA SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

  1. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi olan 170’i arayın.
  2. Ardından operatörün yönlendirmelerini takip ederek “Sigortalılık hizmet süresi” hakkında bilgi almak için 2’yi tuşlayın.

SGK idari para cezası nasıl öğrenilir?

TC No İle SGK İdari Para Cezası Sorgulama işlemi yapılmamaktadır. İdari para cezaları e-bildirge sistemi ile sorgulanmakta olup, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun e-bildirge sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. E-bildirge sistemi üzerinden İşveren Borç Görüntüleme ekranını açın.