Nasıl yurt dışında Üni okunur?

Yurt dışında üniversiteye kayıt için istenilen genel evraklar:

 • Lise ya da üniversite diploması (Yüksek lisans için üniversite diploması şart)
 • İngilizce transkript.
 • İlgili üniversitenin Online başvuru formu.
 • Motivasyon mektubu.
 • Referans mektupları (3 adet yeterli)
 • Finansal dökümler.
 • TOEFL ve ILETS sınav skorları

Yurt dışında okumak için kaç para lazım?

Maliyet üniversite ve bölüme göre 50.000 TL – 100.000 TL arasında değişebilmekte, bazı özel üniversitelerimizde çok daha yükseklere çıkabilmektedir. Yurtdışında eğitim almanın maliyeti ülke, üniversite ve bölüme göre yıllık 20.000 – 160.000 TL arasındadır.

En ucuz hangi ülkede üniversite okunur?

Araştırmaya göre, yurtdışında üniversite okumanın en ucuz adresi 4 bin 500 dolar ile Kazakistan olarak belirlendi. Devlet üniversitesinde yıllık eğitim ücretinin 500 dolardan başladığı Kazakistan’da, bir öğrencinin konaklama ve yaşam gideri ise 4 bin doları buluyor.

Insanlar neden yurt dışında okur?

Yurtdışında eğitim size ilk elden başka bir kültürü tanıma fırsatı sağlar. Kültürel farklılık sadece dilden ibaret değildir, derin algıları, inançları, yemek alışkanlıkları, yaşam biçimini, dünya bakışlarını da içerir. Yeni deneyimlerle hem becerilerinizi geliştirecek, hem kendinizi keşfedeceksiniz.

Yurt dışında okumak için YKS gerekli mi?

Yurtdışında üniversite eğitimi için bir çok ülkede ÖSYM sınavlarına girme zorunluğu bulunmamaktadır. Ayrıca ilk 500 ve ilk 1000 ile ilgili YÖK tarafından alınan kararların tamamı kaldırılmıştır. Artık öğrencilerin YÖK denkliği alabilmesi için YKS gibi sınavlara girmeleri gerekmemektedir.

Sınavsız üniversite hangi ülkelerde var?

Genellikle tercih edilen destinasyonlardan Ukrayna, Polonya, Rusya gibi ülkelerde sınavsız gidebiliyorlar üniversiteye. Lise diploması varsa kayıt yaptırabiliyorsunuz. Dil yeterlilik belgesini sağlamanız gerekiyor 1 yıllık hazırlık eğitiminin sonunda.

Yurtdışı Yüksek Lisans kaç TL?

Yurtdışında yüksek lisans fiyatları; gidecek olduğunuz ülke, üniversite, program, konaklama seçeneği ve yaşam giderlerine göre 10.000 TL ile 180.000 TL arasında değişmektedir. Bu kadar geniş bir yelpazede size en uygun seçeneğin bulunması profesyonel bir akademik danışmanlık gerektirir.

Yurtdışında lisans kaç yıl?

Yurt dışında lisans eğitimi genellikle birçok ülke ve programda 3 ila 4 yıl sürüyor. Amerika, Kanada başta olmak üzere 4 yıllık lisans programları gözükürken, Avrupa genelinde bu süre genellikle 3 yıldır. Bazı mühendislik bölümleri 4 yıl sürebilmektedir.

En ucuz hangi ülkede yaşanır?

İşte sonuçlara göre listenin başında yer alan 13 ülke:

 1. 1. Ukrayna. Bir Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna, ülkeye yerleşen katılımcıların %45’inin yaşamın çok ucuz olduğunu belirtmesi sebebiyle listenin başında yer almaya hak kazanıyor.
 2. Tayland.
 3. 3. Tayvan.
 4. Vietnam.
 5. Meksika.
 6. Macaristan.
 7. 7. Ekvador.
 8. 8. Çek Cumhuriyeti.

Neden yurtdışında eğitim almalıyız?

4- Yurtdışında eğitim size ilk elden başka bir kültürü tanıma fırsatı sağlar. Sizin gibi birçok farklı ülkeden gelen öğrenciler ile aynı ortamda bulunmak size yepyeni dostlukların ve farklı bakış açılarının kapısını açabilir. 5- Yurtdışı eğitim deneyimi sizi olgunlaştırır ve özgüveninizi arttırır.

Yurt dışında eğitim nedir?

Yurtdışı eğitim; öğrencinin eğitim hayatını devam ettirmek için yurtdışına gitmesi ve eğitim hayatının belli bir süresi boyunca eğitimini yurtdışında sürdürmesine yurtdışı eğitim denilmektedir.