Nasıl Uber sahibi olabilirim?

Uber Şoförü Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

 1. 21 Yaşından büyük olmak.
 2. Ehliyet ile birlikte 3 yıllık bir araç deneyimi olması.
 3. Sicil kaydının temiz olması.
 4. Güncel bir sağlık raporu.
 5. Özgeçmiş belgesi (CV).
 6. Çalışmak istediğiniz alan için gerekli harita bilgisi.

Uber e kaç kişi binebilir?

uberXL Nedir? – Toplam 6 Yolcu Kapasiteli, Hesaplı Bir Araç Seçeneği. Yolcular ve sürücüler arasında daha fazla mesafe olmasını sağlamak için, Uber’le yolculuk yaparken yolcuların ön koltukta oturmasına artık izin verilmiyor.

Uber taksi nasıl alınır?

Dilerseniz Uber.com sitesinden, dilerseniz de Android veya iPhone uygulamasından üye olabiliyorsunuz. Sonrasında bir araca ihtiyaç duyduğunuzda, uygulama üzerinden alınmak istediğiniz konumu seçiyorsunuz. Konumunuza göre araç talep ettiğinizde, bir sürücü talebinizi üstleniyor.

Türkiyede nasıl uber olunur?

Uber şoförü olmak için bazı önemli şartlar aranmaktadır:

 1. 21 Yaşından büyük olmak.
 2. Ehliyet ile birlikte 3 yıllık bir araç deneyimi olması.
 3. Sicil kaydının temiz olması.
 4. Güncel bir sağlık raporu.
 5. Özgeçmiş belgesi (CV).
 6. Çalışmak istediğiniz alan için gerekli harita bilgisi.

Uber tekrar serbest mi?

Taksiciler ile Uber arasında 5 yıldır süren yargı süreci fiilen son buldu. Mahkeme kararı gereği, Uber’in web sitesi ve uygulamasına getirilen erişim engeli 13 ay aradan sonra kalktı. Uber’in uygulaması üzerinden sarı taksi çağrılabilecek.

Bodrum’da uber var mı?

Uber Taksi hizmeti şimdi de Bodrum’da açılıyor. Uber teknolojisinin, hem Bodrumlular, hem de yerli ve yabancı turistlere büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. Ayrıca Mayıs ayından itibaren sürdürdüğümüz ve büyük ilgi gören UBERAŞI kampanyamıza Bodrum’daki hastaneleri de dahil ettik.” dedi.

Über güvenli mi?

Aynı şekilde sürücü de yolcuyu puanlıyor. UBER bu puanlamalar ve şikayetlere göre hem sürücüyü hem de yolcuyu sistem dışı bırakabiliyor. UBER sürücü ve yolcu birbirini gördüğü ve sistemden takip edilebildiği için daha güvenli bulunuyor.

Uber için nereye başvurulur?

Uber’le araç kullanmak için kaydolmak çok kolay. Kendiniz ve Uber platformunda kullanmak istediğiniz araç hakkında bazı bilgileri paylaşarak başlayacaksınız. Kaydolmanın en iyi yolu, sürücü uygulamasını indirmektir. Ayrıca partners.uber.com adresinden de kaydolabilirsiniz.

Uber taksi yasal mı?

Mahkeme kararı gereği, Uber’in web sitesi ve uygulamasına getirilen erişim engeli 13 ay aradan sonra kalktı. Uber’in uygulaması üzerinden sarı taksi çağrılabilecek. Ancak, özel araç sahipleri Uber aracılığı ile taşımacılık yapamayacak.