Mpg arabada ne demek?

miles per gallon. ingilizlerin yakıt tüketim ölçüsü. aracın 1 galon benzin/mazotla kaç mil gittiğini gösterir. bunu bizim bildiğimiz l/100 km. standardına dönüştürmek için yaklaşık olarak 282,5’e bölmek gerekir (daha doğrusu 282,5’i bu sayıya).

1 MPG ne demek?

mpg: “mile per gallon”, “mile/ gallon” ya da “mile/gal” ifadelerinin kısaltmasıdır. Yakıt tüketim birimi olarak kullanılmaktadır. 1 mpg = 1 m/g = … litre/100 km’dir.

MPGE nedir?

MPG veya MPGE, birkaç ses ve video parçasını ve hatta altyazı parçalarını içeren temel bir biçimidir. Ses ve görüntünün özelliklerine bağlı olarak, MPG dosyası belirli bir standart içerir. CD desteği için, en popüler MPEG1 formatları MPEG2, SVCD için VCD ve CVCD’dir.

Lt 100 km ne demek?

Aracın Gösterdiği Yakıt Tüketimini Kilometre Başına Tüketime Çevirmek. Çoğunlukla araçlarda standart olarak 100 km başına litre tüketimi gösterilmektedir. Ayrıca çoğu araç litre tüketiminin yanında alınan yakıt ile gidilebilecek olan ortalama mesafeyi göstermektedir.

Arabada LB ne demek?

Lbs adının kullanımı bir kaç durumun anlatımında kullanılır. Birincisi bir kütle birimi olan librenin kısaltılmasıdır. İkinci anlamı ise lastik basınç sisteminin kısaltması olarak geçmektedir.

1 litre benzin kaç km gider hesaplama?

1 litre benzin ile aracınızın kaç kilometre yol gidebileceğini ise ufak bir formül ile hesaplamak mümkün. Yapılan Kilometre / Yakılan Yakıt Miktarı = 1 Litre ile gidilebilecek kilometre yani 100 / 6 = 16,6 . Aracınız 1 litre benzin ile 16,6 kilometre yol alacaktır.

100 km’de yakıt tüketimi nasıl hesaplanır?

Deponuzun kapasitesini, katettiğiniz kilometreye bölüp 100 ile çarptığınız zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursunuz. Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

100 km’de 7 litre iyi mi?

şehir içi kullanımda normaldir. şehirlerarası yolda ise ortalama tüketim 3,8 lt’ye kadar düşer. o ölçümler laboratuvar ortamında yapılıyor. ancak 3.1 litre – 7.1 litre makası da fazla geniş. …

1 kg kaç ib?

1 lbs = 0,45 kg Yani ters kısımdan anlatmak gerekirse yaklaşık olarak 1 kilogram yaklaşık olarak 2 lbs eder.

LBS açılımı ne demek?

Kütle birimi olan Libre yani LBS “libre’s” kelimelerinin kısaltmasından oluşmakta olup aynı zamanda “Pound” anlamına da gelmektedir. İngilizce dilinin konuşulmakta olduğu toplumlarda kullanılan bir ağırlık birimi olan LBS pount olarak da adlandırılabilmektedir.

Lpgli araç 100 km kaç litre yakar 2020?

LPG ile 100 kilometrede ise 9 LT yani 26.1 TL harcanır. LPG’nin benzine göre %20 daha fazla tükettiğini düşünerek değerleri tekrar ele alalım. 100 kilometrede LPG sebebiyle fazla tüketim 26.1 x %20 = 5.22 TL olur.